Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel okullardan KOM ekibine tehdit

Giriş Tarihi: 25.8.2015
Paralel okullardan KOM ekibine tehdit

Antalya'da paralel yapının okullarına yapılan şok baskınlarda görevliler polisleri 'Bu rüzgar gelip geçici. Bunun hesabı mutlaka sorulur. Sizi emniyette yaşatmayacağız" diye tehdit etti

Tüm Türkiye'de FTÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) ve paralel yapıya yakınlığı ile bilinen okullara yönelik yürütülen baskın ve denetimler Antalya'da da başladı. Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri paralel okul ve dershanelere şok baskınlar düzenledi. Baskınlarda okul yöneticilerinin KOM ekiplerini tehdit etmesi dikkat çekti.

YURTTAN OKULA ÇEVRİLDİ

KOM ekipleri ilk olarak paralel yapının Kepez ilçesi Varsak Mahallesi'ndeki Toros Feriha Öpcin kolejini denetledi. Burada kendisini kurucu üye olarak tanıtan bir kişi polislerin içeri girişinde zorluk çıkardı. Ancak ekipler kararlı davranarak denetimlere başladı. Yapılan araştırmalarda okulun yurttan okula çevrildiği ortaya çıktı. Okulda sığınma yeri ve yangın merdiveni olmadığının da tespit edilmesi üzerine okul görevlileri polisleri tehdit ederek, "Bu rüzgar gelip geçici. Bunun hesabı sizden sorulur. Sizi emniyette yaşatmayacağız" dediği öğrenildi. Ancak tehditler polisin tutanak tutmasına engel olamadı.

DERSHANEDE POLİSE TUZAK

KOM ekipleri ayrıca denetim için Konyaaltı ilçesindeki Körfez Dersanesi'ne gitti. Polis dersaneye girerken kendisini avukat olarak tanıtan iki kişi, kamera ile denetimin görüntüsünü çekmeye çalıştı. KOM ekipleri, "Avukatsanız, vekaletnamenizi görelim" deyince iki kişi vekaletname sunamadıkları gibi polisleri video ile kayda almaya başladı. Bununla da yetinmeyip dershaneye 155 Polis İmdat hattından acil resmi ekip istedi. Avukat olduklarını öne süren iki kişinin, "Dershaneye resmi polisler baskın yaptı" görüntüsü yaratıp video kaydı yapmak istediği tuzağa polis düşmedi. KOM ekipleri, 155 Polis İmdat'a ulaşarak resmi ekibin dersaneye gelmesini engelledi. Yapılan denetimlerde Körfez Dershanesi'nin de yangın merdiveni olmadığını, ruhsatta ise dershanenin mesken olarak göründüğü tespit edildi. Ekipler durumla ilgili tutanakları tutarak ilgili mercilere bildirmek üzere dersaneden ayrıldı.

OKULUN SON KATI KAÇAK

KOM ekipleri Konyaaltı ilçesindeki denetimlerinde Toros Akdeniz Koleji'ni inceledi. Burada yaptığı denetimlerde polis şok üstüne şokla karşılaştı. Okulun inşaat ruhsatının 1990 yılında alındığını tespit eden ekipler, 1996-1997 yılında tadilat izni ile okulun büyütüldüğünü ve hiçbir onay alınmadığını ortaya çıkardı. Polis, okulun kaçak olan 6'ıncı katında sohbet odaları bulunduğunu ve bu katın pansiyon olarak kullanıldığını belirledi. Pansiyon olması gereken bölümün ise anaokulu yapıldığı tespit edildi. Ekipler eksiklikleri tutanaklara yazarak gereğinin yapılması için ilgili belediyeler ve Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ulaştırılacağını ifade etti.

PARALEL OKULA AÜ DESTEĞİ
Bu arada Akdeniz Üniversitesi yönetimi de paralel yapının okuluna kampüs içerisinde üstü kapalı destek veriyor. Paralel yapının okulunun, öğretim üyelerinin çocuklarını avlamaya yönelik afişleri kampüs içerisindeki raketlerde uzun süredir yer alıyor. Üniversite yönetimi afişlerin asılmasının ticari bir konu olduğunu söylese de kampüs içerisinde Rektörlük onayı almamış hiçbir afiş asılamıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel okullardan KOM ekibine tehdit
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN