Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aksu felaketin esiginden döndü

Antalya'nın Aksu ilçesinde LPG dolumu sonrası bir otomobilin alev topu haline gelmesinin yakılan sigaradan degil aracın bakımının yapılmamıs olmasından kaynaklandıgı anlasıldı

Giriş Tarihi: 27.8.2015
Aksu felaketin esiginden döndü
Antalya'nın Aksu ilçesinde bulunan bir petrol istasyonunda LPG dolumu yaptırdıktan sonra patlaması sonucu bir kisinin hayatını kaybettigi 2 kisinin ise agır yanıklarla hastanelik oldugu 42 PE 147 plakalı otomobilin 2012 yılından bu yana fenni muayenesinin yapılmadıgı ortaya çıktı. Itfaiye ise yaptıgı ilk tespitte patlamanın sigaradan olmadıgını gaz sıkısmasından meydana geldigini belirledi.

ÇALIŞANLAR FELAKETİ ÖNLEDİ
Konyalı Coskun ailesi havalimanına bir yakının bıraktıktan sonra memleketleri Konya'ya giderken Aksu çıkısında saat 04.00 sıralarında bir akaryakıt istasyonunda araçlarına gaz doldurttu. Mustafa Coskun (40), agabeyi Murat Coskun (42) ve annesi Arife Coskun'la (60) birlikte araca bindikten sonra kontagı çevirdigi sırada araç bir anda alev aldı. Anne Arife Coskun otomobilden çıkamadıgı için yanarak can verdi. Iki kardes ise kendilerini aracın dısına attılar. Patlamayı gören görevliler hemen yanan araca yangın tüpleri ile müdahale ederken bir yandan da 'Acil Stop' dügmesine basarak elektrik ve gaz akısını kesti. Böylece 5 ton yakıt bulunan tanka alevlerin ulasması önlendi.

İSTANBUL'DALAR

Yaralanan Mustafa Coskun ise Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nden alınarak helikopterle alınarak Istanbul Lütfi Kırdar Hastanesine gönderildi. Doktorlar Mustafa Coskun'nun hayati tehlikesinin devam ettigini kaydet

AKSU FELAKETTEN DÖNDÜ
Öte yandan patlamanın meydana geldiği petrol istasyonu görevlileri kendilerinin olayda hiçbir kusurunun olmadığını yineledi. Olayın gaz dolumu bittikten sonra meydana geldiğine dikkat çeken işletme görevlileri, "Bizim çalışanlarımız gazı doldurmuş. 3 kişi araca biniyor. Araç çalıştırılırken patlama meydana geliyor. Patlamanın ardından biz hemen yangın söndürme tüpleri ile müdahale ettik. 'Acil Stop' düğmesine bastık. Yangının büyümesini önledik" dedi. İtfaiye yetkilileri ise araçtaki yangının 5 tonluk LPG tankına ulaşması halinde yan yana 4 petrol istasyonu bulunduğuna dikkat çekerek, "Aksu felaketin eşiğinden döndü. Petrol çalışanlarının hızlı olmasıyla olay büyümeden önlenmiş" diyerek yaşanan tehlikenin boyutuna dikkat çektiler.

OTOMOBİL MUAYENESIZ ÇIKTI
Öte yandan yapılan incelemede 42 PE 149 plakalı otomobilin 2012 yılından bu yana fenni muayenesinin yaptırılmadıgı ortaya çıktı. Bunun çok büyük tehlike olusturdugunu belirten emniyet ve itfaiye yetkilileri, "Aracın yıllardır muayenesi yapılmamıs. Pimi çekilmis bomba gibi dolasıyormus" diyerek tehlikenin boyutuna dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksu felaketin esiginden döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN