Çok özel gösteri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi Yaz Okulu öğrencileri 'Yaz Okulu Şenlik' programında hünerlerini sergileyip alkış aldı

Giriş Tarihi: 29.8.2015
Çok özel gösteri
Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi Yaz Okulu öğrencileri 'Yaz Okulu Şenlik' programında hünerlerini sergiledi. Hocaları tarafından verilen derslerden sonra öğrendikleri dans, müzik, şiir okuma, müzik aleti çalma ve şarkı söyleme yeteneklerini gösterdiler. Özel çocukların bu aktivitesinde aileleri de çocukların yanında yer alarak doyasıya eğlendi.

YETENEKLERİNİ GÖSTERDİ

Döşemealtı bölgesinde bulunan Rehabilitasyon Merkezi'nde gerçekleştirilen programı, Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, Rehabilitasyon Merkezi Koordinatörü Niyazi Arşın ve engelli çocuklar ile aileleri izledi. Özel çocukların dans, müzik, şiir okuma, müzik aleti çalma ve şarkı söyleme yeteneklerini gösterdikleri programlarda izleyenler eğlenceli vakit geçirdi. İnsanın bir hareketi kısıtsız yapabilmesi, bir davranışı engelsiz ortaya koyabilmesinin çok önemli olduğunu ifade eden Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, "Önemli olan insanların küçük bedensel ve zihinsel özürlerinin olmamasıdır. Özürsüz görünenlerin fikir ve düşüncelerinin özürsüz olması önemli dedi.

287 ÇOCUK EĞİTİM ALDI

Engelli çocukların tüm yaz boyunca evlerine hapis olmamaları için yazı okulu programı başlattıklarını belirten Rehabilitasyon Merkezi Okul Eğitim Koordinatörü Niyazi Arşın, "Atölyelerimizde çok güzel çalışmalar yaptılar. Hem modern danslar öğrendiler hem de folklor öğrendiler. Yaz boyunca hep beraber bugüne kadar çok güzel vakitler geçirdiler ifadelerini kullandı. 287 çocuğun yaz okulu etkinliğine katıldığını dile getiren Arşın, bu süre içinde eğitimcilerin, çocukları hayata en iyi şekilde hazırlamaya çalıştıklarını ama asıl engelli çocukları fedakarca ve özveriyle bakıp büyüten annelere özel olarak teşekkür etmek istediğini söyledi. Konuşmaların ardından özel çocuklar dans, müzik, şiir okuma, müzik aleti çalma ve şarkı söyleme yeteneklerini gösterdiler. Arkadaşlarını izleyen özel çocuklar, onların yaptıklarını tekrarladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çok özel gösteri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN