'Müzik Köyü' kuruldu

Giriş Tarihi: 29.8.2015
'Müzik Köyü' kuruldu

Müzik türleri, Fethiye'de kurulan Türkiye'nin ilk müzik köyünde buluştu. Köye, Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinden müzik tutkunları katılıyor

Müzik aletini kapan, Fethiye'de açılan Türkiye'nin ilk Müzik Köyü'ne koşuyor. Toprakla insan arasına giren kötülüklerin pek bulunmadığı Müzik Köyü, Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Yanıklar Köyü'nde kerpiç evlerde açıldı.

DOĞA İLE İÇ İÇE YAŞAM

Dereleri, portakal ve mandalina ağaçlarıyla tam bir cennet köşesi olarak tanımlanırken eline kopuz, bağlama, üç telli, gitar , ney , kaval ve diğer müzik aletlerini alıp müzik köyüne gelenler ustalardan ders alıyor. Haftalık 5 gece 6 gün süren programlarda usta-çırak çalgı dersleri, film gösterimleri, müzik hikâyeleri, yerel sanatçıların köylerine ziyaretler, atölye çalışmaları, söyleşi ve tartışmalar, temel düzey soundpainting ve köy konserleri gerçekleştiriliyor. Türkiye'nin ilk müzik köyüne Viyana'dan Sonja Siegerd ney ile katılırken İsrail'den Glland Weiss'ta yine enstrümanıyla katılıp halk müziği enstrümanlarını tanıyıp yeni ezgiler öğreniyorlar. Müzik köyünde yaklaşık 60 kişi buluşurken bu sayı hemen her gün artıyor. Müzik Köyü Proje Koordinatörü Aytaç Gökdağ, projenin Türkiye'de ilk olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Müzik Köyü' kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN