Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya CHP'de çıplak kavgası

Giriş Tarihi: 1.9.2015
Antalya CHP'de çıplak kavgası

CHP'li Acar, Mustafa Akaydın'ın belediye başkanıyken Deniz Baykal'a 'kral çıplak' diye saldırdığını hatırlatarak 'Çıplattıkları adamla birlikte milletvekili oldular' dedi

Siyasette geçen 39 yılın ardından 2011 genel seçimlerinde partisi CHP'den Antalya Milletvekili seçildikten sonra Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi kimliği ile Antalya'da girdiği 2015 önseçiminde kendisine ancak 12'nci sırada yer bulabilen Gürkut Acar açtı ağzını yumdu gözünü. SABAH Akdeniz muhabirine içini döküp erken seçim öncesi CHP merkez yönetiminin önseçimde belirlenen listeyi değiştireceğini düşünmediğini ve bir talebinin de olmadığını belirten Acar hedefine 'stajyerimdi' dediği Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ile önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mustafa Akaydın ve CHP eski İl Başkanı Devrim Kök'ü koydu.

BAŞARISIZLARA ÖDÜL

Antalya'da yerel seçimlerde başarısız olanların önseçimde ödüllendirildiğini ifade eden Gürkut Acar, "Belediye başkanlığı seçimlerinde başarısız olduk, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni kaybeden Başkanı Mustafa Akaydın'ı milletvekili yaptık. Bir il başkanı düşününün kendisinin başkanlığında Büyükşehir'in yanı sıra elimizdeki Gazipaşa, Kaş, Akseki belediyelerini kaybettik. Bu dönemdeki il başkanını da (Devrim Kök) milletvekili yaptık. Yerel seçimlerde aleyhte çalışan bir takım unsurları mükafatlandırdık. Böyle bakıldığında başarısız olanları mükafatlandıran bir önseçim oldu" dedi.

BİRLİKTE VEKİL OLDULAR

Genel seçim öncesi Antalya'da yapılan önseçimde kayıtlı 40 bin üyenin 20 bininin oy kullandığını hatırlatan Acar, "Hiç kimseyle işbirliği yapmadan 4 bin 500 oy aldım. Ama karşımızdakiler işbirliği yaptılar. Birbirlerine küfreden, en ağır sözleri söyleyenler, 'cıplatırım' diyenler kalktılar işbirliği yaptılar. 'Cıplattıkları' adamla birlikte milletvekili oldular" diyerek Mustafa Akaydın ile Deniz Baykal arasındaki tartışmaya göndermede bulundu. Belli adayların birbirleriyle dayanışma kurarak önseçimi etkilemeye çalıştığını ifade eden Acar, "Özellikle belediye başkanlarının önseçime müdahil olmaları sonucu etkilemiştir. Belediye başkanlarının belli bir adayı desteklemeleri Antalya'da adaletsiz sonuçlar yaratmıştır. Elinde kamu gücünü tutan belediye başkanları güçlüdür" dedi. Acar, özellikle Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın kendisi yerine Devrim Kök ve Mustafa Akay

20 BİN ÜYENİN ÜYELİĞİ SORGULANSIN
Önseçimlere 40 bin üyeden 20 bininin katıldığını hatırlatan Gürkut Acar, "Sorgulanması gereken 20 bin üyenin sandığa gitmemesidir. Partinin tabanında 20 bin kişinin üyeliği sorgulanmalıdır. Üye olmanın en temel niteliği milletvekili adayını seçmektir. Üyelik görevini yerine getirmiyorsa bu bir sorun. Kayıtlı üyelerin aktif hale getirilmesi lazım. Aktif değilse bir takım yanlış üyelerin yapılması demektir. Bunu yeniden yapılandırmak gerekiyor" diyerek üyelik sorununa dikkat çekti.

LİSTE DEĞİŞMEZ

Aynı zamanda CHP Parti Meclisi Üyesi olan Acar, erken genel seçime muhtemelen önseçimden çıkmış adaylarla gidileceğini belirterek şunları söyledi: "Genel Başkan değiştireceğini ve yeni bir liste çıkartacağını ima etmedi. Antalya'nın çıkarları için, Antalya halkının daha fazla oy vermesi için başka bir liste çıkartırsa ona da saygı duyarım. Benim öyle bir çalışmam olmayacak. Bir değişim olsa da benim çabam dışında olacaktır" dedi. Yeniden aday olmayı düşünmediğini anlatan Acar, "Bir ihtiyaç olur, genel merkezden çağrılırsam, 'gel arkadaş sana ihtiyacımız var' denirse bilmiyorum ama aksi takdirde düşünmüyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya CHP'de çıplak kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN