G20 Zirvesi poliste tayinleri durdurdu

Giriş Tarihi: 3.9.2015
G20 Zirvesi poliste tayinleri durdurdu

Antalya'da 15-16 Kasım tarihlerinde yapılacak olan G-20 zirvesi için güvenlik güçlerinde önemli göreve sahip personelin tayini bir yıl sonraya alınıyor

Kasım ayında G-20 liderler zirvesine ev sahipliği yapacak olan Antalya'da güvenlik güçlerinde kilit göreve sahip olan personelin tayinleri durduruldu. Dünya liderleri, eşleri ve heyetlerinde yer alan üst düzey devlet görevlilerinin Antalya'ya gelişlerinde ve zirve sırasında herhangi bir aksaklık yaşanmaması için güvenlikle ilgili çalışmalar sürüyor.

TRAFİK ÇOK ÖNEMLİ
Özellikle liderlerin Antalya Havalimanı'ndan liderlerin otellerine intikali ve zirve boyunca bölgedeki önemli turistik merkezleri ziyaretleri için kara, deniz ve hava trafiği uzman ekipler tarafından yönetilecek. Zirve boyunca aksama yaşanmaması için bölgeyi iyi bilen personelin tayinleri durdurulacak. Bunun için İçişleri Bakanlığı'nda çalışma başlatıldı. Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlik'te anahtar görevde bulunan personelin tayini gelecek yıla kalacak.

KORUMALAR GELİYOR
Öte yandan Barack Obama, Angela Merkel, Vladimir Putin'in koruma ekipleri Antalya'ya gelip incelemelere başladı. Liderlerin kalacakları yerleri ise şu an sadece korumaları biliyor. Zirve arası boşluklarda ABD Başkanı Obama'nın golf oynaması beklenirken, Merkel'in tarihi mekanlarda gezi, Putin'in ise Kaş bölgesinde dalış yapması planlanıyor. Zirvede İngiltere Başbakanı David Cameron'ın ise gemide mi yoksa villada mı kalacağı kesinleşmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
G20 Zirvesi poliste tayinleri durdurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN