Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizme kelebek etkisi

Alternatif turizmin geliştirilmesi amacıyla Antalya'da yaklaşık 2 bin metrekarelik alana kurulu Kelebek Park'ta 12 farklı türde bin 700 kelebek bulunuyor

Giriş Tarihi: 3.9.2015
Turizme kelebek etkisi
Antalya'da yaklaşık 2 bin metrekarelik alana kurulu Kelebek Park'ta Filipinler'den getirilen 12 farklı türde bin 700 kelebek bulunuyor. İşletmenin Genel Müdürü Barış Dursun, kuruluş aşamasında ABD, Avrupa ve Asya'daki 20'den fazla kelebek parkını incelediklerini söyledi. Parkın İstanbul ve Konya'dan sonra Türkiye'nin üçüncü kelebek parkı olma özelliğini taşıdığını anlatan Dursun, Filipinler'den 12 türden bin 700 kelebek getirdiklerini ifade etti.

ZİYARETÇİ HEDEFİ

Kelebek Park'ta 100'den fazla türde bine yakın bitki ve çiçek de kullanıldığını belirten Dursun, "Amacımız turizmi çeşitlendirmek. Flora ve fauna turizmine katkıda bulunmak. Parka yılda 200 binin üzerinde ziyaretçinin geleceğini tahmin ediyoruz. 25 ülkeden 100'e yakın türü kelebek parkına getirmeyi hedefliyoruz" dedi. Halk arasındaki kelebeklerin bir gün yaşadığı inanışının yanlışlığına işaret eden Dursun, "Bizdeki kelebekler iki haftayla dört hafta arasında yaşıyor. Parkımızdaki kelebekler çiçek nektarıyla besleniyor" bilgisini verdi.

BAL YAPIMI İZLENİYOR

Genel Müdür Barış Dursun, Kelebek Parkı ziyaretçilerinin, içinde kraliçe ve 5 bin dolayında işçi arının bulunduğu cam kovanda bal yapımını da izleyebildiğini belirterek, botanik bahçe, karınca yaşam alanı, vahşi hayvan ve kuş çeşitleri gibi üniteler oluşturacaklarını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizme kelebek etkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN