Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sonunda bunu da yaptık

Giriş Tarihi: 5.9.2015
Sonunda bunu da yaptık

Burdur'da iki mahalleyi birbirine bağlayan üst geçidin engelli asansörü kötü kullanım sonucu devre dışı kaldı. Asansörün içinde ateş yakılıp, çay demlendiği tespit edildi

Burdur'da İstasyon Caddesi ile Bağlar Mahallesi'ni birbirine bağlayan üst geçitteki engelli asansörü, kötü kullanım nedeniyle devre dışı kaldı. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, içinde ateş yakılıp çay demlenen, içki ve sigara kullanılan asansörün sık sık arızalandığını, kullanılamadığını söyledi.

AMACINDAN UZAKTA

Burdurluların şikayeti üzerine üst geçitte inceleme yapan Başkan Ercengiz, çağdaş, uygar insanlara yakışan birtakım tesislerin kazandırılmasının asli görevleri olduğunu belirtti. Sorunlu çalışan üst geçidin çalışamaz hale geldiğini belirterek, "Asansörüyle ilgili tamir, bakım ve onarımını sürekli yaptırmamıza rağmen maalesef kötü kullanımdan dolayı sürekli arızalanıyor, sorun oluyor. Asansör, yaşlı, çocuklu kadınlar, hamile ve engelli vatandaşlara yönelik yapıldı. Üst geçidin asansörleri çalışmadığı için amacından çok uzakta" dedi.

BAŞKAN ERCENGİZ İSYAN ETTİ
Üst geçidin bakım ve onarımını yaptıracaklarını belirten Ercengiz, "Tek dileğimiz, tek arzumuz vatandaşımızın bunu kendi malı gibi kullanması. Sadece bunu rica ediyoruz. Cam kırılmış, asansörü bozulmuş, bunların hepsi milli servettir. Hepimizin cebinden çıkmaktadır. Bunun kullanılmasını engellemek nasıl bir fayda sağlar, çalışmadığı zaman kime ne faydası vardır. Yapılanı mantıkla izah etmek çok zor. Anlamak mümkün değil" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sonunda bunu da yaptık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN