Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son öğretmen atamaları Kepez ilçesine yaradı

Giriş Tarihi: 7.9.2015
Mazerete bağlı öğretmen atamalarının sonuçları açıklandı. Eş durumu tayinini de kapsayan öğretmen atamaları sonuçlarına göre, Antalya'dan 208 öğretmen ayrılırken, 752 öğretmenin ataması Antalya'ya çıktı. Böylece Antalya'da görev yapacak öğretmen sayısı 544 artmış oldu.

HAREKETLİLİK YAŞANAN İLÇELER

Kepez, Manavgat ve Alanya en çok hareketliliğin yaşandığı ilçeler oldu. En çok atama yapılan ilçe 137 ile Kepez oldu. Kepez'i 87 ile Alanya ve 81 ile Manavgat takip etti. Başka illere giden öğretmenlere bakıldığında ise yine ilk sırada 33 ile Kepez yer aldı. Alanya 28 atamayla ikinci olurken, Manavgat ve Kaş ise 20 atamayla Alanya'yı takip etti.

GÜNDOĞMUŞ VE AKSEKİ
İlçelere atanan ve ilçelerden ayrılan öğretmen sayıları arasındaki farklara bakıldığında ise eksiye doğru değişimin yaşandığı ilçeler sadece Gündoğmuş ve Akseki oldu. Atamalar sonrası Gündoğmuş'ta öğretmen sayısı 2, Akseki'de ise 1 düştü.

KEPEZ'DE ÖĞRETMEN ARTIŞI

En az hareketliliğin yaşandığı ilçe ise 1 öğretmenin geldiği ve 1 öğretmenin de ayrıldığı İbradı oldu. İbradı'nın yanı sıra Demre'de de öğretmen sayısı değişmedi. Atamalardan en karlı çıkan ilçe ise öğretmen sayısı 104 artan Kepez oldu. Kepez'i öğretmen sayısı 62 artan Serik takip etti. Atamalar sonrası öğretmen sayısı Manavgat'ta 61 arttı, Muratpaşa'da 52 arttı. Öğretmenlerin 2015 yılı yaz dönemi aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme atamaları 28 Ağustos'ta gerçekleşti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son öğretmen atamaları Kepez ilçesine yaradı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN