Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhracatçıya kriz vız geldi

Giriş Tarihi: 13.9.2015
İhracatçıya kriz vız geldi

Batı Akdeniz ihracatçıları toplam 25 sektörde gerçekleştirdikleri 1 milyar dolarlık ihracat ile ülke ve bölge ekonomisine can verdi

Batı Akdenizli ihracatçılar, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Antalya, Burdur ve Isparta illerinden gerçekleştirdikleri ihracatta 12 Eylül tarihi itibariyle 1 milyar dolar rakamına ulaştı. Bu süreçte 145 ülkeye 1 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren sektör mensupları, Antalya, Burdur ve Isparta illerinin ekonomilerine de can verdi. Batı Akdeniz ihracatının 1 milyar dolar rakamına ulaşmasında en büyük pay yaş sebze meyve ihracatçılarının oldu. Bu süreçte sektör temsilcileri 323 milyon 573 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

HERŞEYE RAĞMEN

Bölge ihracatının 1 milyar dolara ulaşmasında emeği olan sektör temsilcilerine teşekkür eden Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, "Rusya ve Çin gibi ana pazarlarımızdaki olumsuzluklar, Ukrayna, Suriye ve Irak gibi ülkelerde yaşanan kargaşalar ihracatımızı olumsuz etkiledi. Buna rağmen 8.5 ayda 1 milyar dolar ihracat yapmak Batı Akdenizli ihracatçıların başarısıdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhracatçıya kriz vız geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN