Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABT'den atölye çalışması

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) alanlarının en iyi eğitmenlerinden Alexander Iliev ve Antonio Fava ile atölye çalışması yaptı

Giriş Tarihi: 2.10.2015
ABT'den atölye çalışması
Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu (ABT) alanında en başarılı yönetmenlerle atölye çalışması gerçekleştirdi. Amerika'da Carnegie Mellon Üniversitesi ve Bulgaristan Ulusal Tiyatro ve Film Akademisi'nde ders veren Alexander Iliev ve Commedia dell'Arte sanatının temsilcilerinden Antonio Fava, Büyükşehir Belediye Tiyatrosu oyuncuları ile sahne çalışmaları yaptı.

ABT ÇOK YETENEKLİ
İtalya'nın yetiştirdiği en ünlü 'Commedia dell'Arte' sanatçılarından, yönetmen yazar ve eğitmen Antonio Fava da, ABT oyuncularıyla atölye çalışması yaptı. Fava, Commedia dell'Arte sanatı karakterleri hakkında oyunculara detaylı bilgiler verdi. Büyükşehir Belediye Tiyatrosu kadrosunun yetenekli oyunculardan oluştuğunu belirten Fava, Antalya'da çok sıcak bir ortam olduğunu ifade etti.

ILIEV 'KURNAZ'I YÖNETTİ
ABT'nin daveti ile Antalya'ya gelen Bulgar asıllı sanatçı Alexander Iliev atölye çalışmasının ardından yeni sezon için 'Kurnaz' isimli tiyatro oyununu yönetti. Kendisinin yönettiği 200'ncü oyun olduğunu belirten Iliev, provalarına ABT Sahnesi'nde sürdürdü. Iliev, sokak tiyatrosu özellikleri taşıyan yeni oyunun prömiyerinde, sahneye çıkarak Antalyalı tiyatroseverler için performans sergileyeceğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABT'den atölye çalışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN