Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'nın Kubi'si

Antalya'da siyasete SP'de başlayıp sırasıyla AK Parti, CHP, MHP ve BBP'yi dolaşan Aksu eski Belediye Başkanı Yıldırım yine CHP'ye geçti

Giriş Tarihi: 3.10.2015
Antalya'nın Kubi'si
Ülkücü kökenli olduğunu söyleyen ve siyasete SP'de başlayıp sırasıyla AK Parti'ye, ardından CHP'ye geçen ve bir süre bağımsız kaldıktan sonra MHP'ye, ardından da BBP'ye geçen Aksu'nun eski Belediye Başkanı İsa Yıldırım bu kez yine CHP'ye geçti. Yıldırım, CHP'deki ilk demecinde "Zafer bizim olacak" dedi. Yıldırım'ın sık sık parti değiştirmesi bir dönem parti değiştirmekle ün yapan Afyon Milletvekili Kubilay Uygun'u akıllara getirdi.

ROZETİNİ ESEN TAKTI

Aksu Belediyesi'nin eski Başkanı İsa Yıldırım ile birlikte Karaöz eski Belediye Başkanı Hasan Aykın ve MHP Karaöz eski Belde Başkanı Ramazan Burgan ile beraberindeki bazı arkadaşları da CHP'ye katıldı. Antalya milletvekilleri, milletvekili adayları ve Aksu İlçe Başkanı Kenan Yıldız'ın yer aldığı törende CHP Antalya İl Başkanı Semih Esen, yeni partililerin ve İsa Yıldırım'ın rozetlerini taktı.

İSA YILDIRIM NEREDEN NEREYE?
İsa Yıldırım, 2004 yılında AK Parti'den Pınarlı Belediye Başkanı seçildi. Dönemin İl Başkanı Hamza Taş ile arası bozulan Yıldırım, Taş ve dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in aralarında bulunduğu AK Partililere karşı bayrak açıp partisinden istifa ederek CHP'ye geçti. CHP'de de aradığını bulamayan İsa Yıldırım, kısa bir süre sonra istifa edip bağımsız kaldı. Daha sonra MHP'ye geçen Yıldırım, kendisinin zaten 'ülkücü kökenli' olduğunu açıklamaktan geri durmadı. Yıldırım, MHP'den Aksu adayı gösterilmeyince istifa edip bu kez de BBP'ye geçti. 2013 yılında CHP'ye geçeceği konuşulan Yıldırım, CHP'nin 'Kapılarımız ona kapalı' açıklamalarıyla partiye alınmamıştı. 2013 yılında CHP'ye alınmayan Yıldırım, 2 Ekim 2015'te tekrar resmen CHP'li oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'nın Kubi'si
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN