Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başarılı sanayicilere ödül

Giriş Tarihi: 3.10.2015
Başarılı sanayicilere ödül

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB), bu yıl 5'incisini düzenlediği törenle 12 dalda en başarılı firmalarını ödüllendirdi

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB), başarılı firmalarını ödüllendirdi. 'AOSB 2014 Yılı En Başarılı Firmalar Ödül Töreni' Akra Barut Otel'de gerçekleştirildi. Törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya milletvekilleri Mehmet Günal, Çetin Osman Budak, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, ATSO Başkanı Davut Çetin'in yanı sıra bazı bürokratlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve işadamları katıldı.

SANAYİ ÖN PLANA ÇIKIYOR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu, törende yaptığı konuşmada, AOSB'de Türkiye'nin en büyük 100, en büyük 500 firması arasına giren firmalar bulunduğunu, iş adamlarının bu başarısıyla bir Antalyalı olarak her zaman gurur duyduğunu söyledi. Antalya'nın bir turizm ve tarım kenti olarak bilindiğini, fakat sanayisiyle de ön plana çıkmaya başladığını kaydeden Çavuşoğlu, Türkiye ekonomisinin gelişmesinde, ihracatın arkasında işadamlarının çok büyük katkısı bulunduğunu vurgulayarak, "Bugün Türkiye dünyanın en gelişmiş 20 ekonomisine başkanlık yapıyorsa Türkiye ekonomisi sürekli büyüyorsa işadamlarımız, sanayicilerimiz, ürettiğini satan ve ihraç eden arkadaşlarımız sayesinde olmuştur. Türkiye'de istikrar olduğu sürece, güvenlik olduğu sürece, Türkiye büyüdüğü sürece iş adamlarımız her türlü riski alır, daha fazla üretir, daha fazla istihdam yaratır, daha fazla ihracat yapar. Şu anda Türkiye'nin en büyük problemi, terör ve belirsizliktir. İnşallah terörü de sonuna kadar Türkiyemizden temizleyeceğiz. 1 Kasım seçimlerinden sonra inşallah her şey yoluna girer, belirsizlik ortadan kalkar ve Türkiye emin adımlarla yoluna devam eder" dedi.

HER FABRİKA KALEDİR

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar da terör olayları nedeniyle Türkiye'de son dönemde bu tür ödül törenlerinin iptal edildiğini veya ertelendiğini belirterek, "Ülkemizin sorunları ancak daha fazla çalışarak aşılabilir. Her fabrika birer kaledir, bizler de bu kalelerin neferleriz. Sanayiciler olarak çabamız bireysel mesele değil, memleket meselesidir. O yüzden bu neferlere teşekkür etmeliyiz, takdir etmeliyiz" dedi. Gecede 12 kategoride 87 sanayiciye ödülleri takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarılı sanayicilere ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN