Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yatırımlar bitmeyecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu, Antalya'ya birbirinden önemli müjdeler verdi: Üniversite sayısı 10 olacak, Antalya hızlı trenle Çin'e bağlanacak

Giriş Tarihi: 8.10.2015
Yatırımlar bitmeyecek
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde (AESOB) yapılan Antalya Servis Aracı İşletmecileri Odası'nın toplantısına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kasım ayında Antalya'da yapılacak G-20 Liderler Zirvesi nedeniyle kentte hummalı bir çalışma yürütüldüğünü vurgulayan Çavuşoğlu, "Türkiye'nin 81 ili içinde Antalya'nın seçilmesinin bir nedeni var. Çünkü Antalya güzel, güçlü, güvenilir bir şehir" dedi.

SPOR, EĞİTİM, TURİZM

Turizm ve diplomasinin ardından Antalya'nın sporun da merkezi durumuna geldiğini ifade eden Çavuşoğlu, Antalya'nın aynı zamanda bir eğitim şehri olması için çalıştıklarını da anlatarak, ikisi Alanya'da olmak üzere kentte halen 5 üniversite bulunduğunu, ileride üniversite sayısının 10'a çıkartılmasının hedeflendiğini söyledi. Gazipaşa'dan Kaş'a Antalya'nın bir ucundan bir ucuna kesintisiz ulaşım için ciddi yatırımlar yapıldığını belirten Çavuşoğlu, üçüncü havalimanının kentin batı kısmına yapılacağını açıkladı.

ÇİFTÇİ VE EMEKLİ
Çavuşoğlu, yeni hükümet döneminde çiftçinin en büyük şikâyetinden yemde ve gübrede KDV'yi sıfıra indireceklerini açıkladı. Serasını modernize edecek çitçiye sıfır faizle kredi verileceğini ifade eden Çavuşoğlu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının doğduğu günden öldüğü güne devleti yanında hissedeceğini söyledi. Çalışmaya devam eden emeklilerin maaşından yapılan kesintinin kaldırılacağını da vurgulayan. Çavuşoğlu, "Emeklinin maaşında kesinti olmayacağı gibi bir de yıllık 13'üncü maaş, yani 1200 lira vereceğiz" dedi.

ÇAKALLAR ORTAYA ÇIKTI
Hükümetin kurulmadığı dönemde bir yönetim boşluğu bırakılmadığını, ama dışarıdan algı operasyonu yapanların, Türkiye'nin zayıflamasını isteyenlerin bulunduğunu ifade eden Çavuşoğlu, "İçeriden ve dışarıdan çakallar ortaya çıktı, dişlerini göstermeye başladılar. Biz o dişleri sökmesini biliriz" dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, terör örgütleriyle sonuna kadar mücadele edileceğini, dışarıdan gelen tehditlere karşı gerekli cevabın verileceğini sözlerine ekledi.

ANTALYA ÇİN'E BAĞLANACAK

Antalya'dan, Konya, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Kars'a kadar hızlı trenle ulaşılacağını söyleyen Çavuşoğlu, "Kars'tan Tiflis, Bakü, Taşkent, Çin'e kadar tren yoluyla Türkiye'yi bağlayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımlar bitmeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN