Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir annenin yardım çığlığı

Giriş Tarihi: 9.10.2015
Bir annenin yardım çığlığı
Antalya'da önce 'Behçet' ardından 'SSpe' ve son olarak da 'slow virüs' hastalığı teşhisi konulan 24 yaşındaki Halil Özçelik'in hayatı kısa sürede kabusa döndü. İTÜ Konservatuvarı 2'nci sınıfta okuduğu dönemde sol gözünde başlayan görme bozukluğu ile ilk belirtisini gösteren, hemen ardından sol bacağında titremeyle ilerleyen hastalık, Halil Özçelik'i tekerlekli sandalyeye mahkum etti. Özçelik'in sağlığına kavuşması için diş teknisyeni baba İbrahim Özçelik ve ev hanımı anne Gülsüm Özçelik, çalmadık kapı bırakmadı ancak çare bulamadı.

SLOW VİRÜS TESHİSİ

Doktorların oğluna 'slow virüs' tanısı koyduğunu söyleyen Gülsüm anne, "İlk olarak 'Behçet' hastalığı sonra 'SSpe' dendi. 1 yıllık tedaviyle hastalığı atlattı. 2012 yılının sonuna doğru kendisini toparladı. 2014 yılında hastalık tekrar başladı. Son götürdüğümüz doktor slow virüs teşhisi koydu. Biz de onun telkinleri doğrultusunda yeniden tedaviye başladık" dedi.

İLAÇ VE TEDAVİ BÜTÇEYİ AŞIYOR
Doktorların tavsiyesi doğrultusunda Almanya'dan ilaç getirdiklerini belirten anne Özçelik, "Halil tüm olanların farkında. Halil'i tekrar eski günlerine döndürmek elimizde ancak maddi olarak bizi aşıyor. Oğlumun Almanya'da tedavi olması gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir annenin yardım çığlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN