ADT Fare ile sahnede

'Üstat Moliere Evleniyor' ile 'perde' diyen Antalya Devlet Tiyatrosu, iki kardeşin çekişmesini ve arada kalan eşlerinin macerasını anlatan 'Fare' adlı oyunla tiyatro severlerle bulaşacak

Giriş Tarihi: 16.10.2015
ADT Fare ile sahnede
Perdesini 'Üstat Moliere Evleniyor' adlı komedi eserle açan Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT), Antalyalıları bir kez daha 'Fare' ile güldürecek. 'Güneydeki Orman' adlı oyununun ardından sevenleriyle buluşacak olan 'Fare', Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde 21, 22, 23, 24, 28, 29 ve 30 Ekim akşamları sahnelenecek.

ROLLER PAYLAŞILDI
Ünlü Alman kadın yazar Justine Del Corte'nin Türkçeye çevrilen iki perdelik eseri 'Fare'yi Barış Eren sahneye koydu. Konusu New York'ta geçen 'Fare'de, Sedat Mayadağ (Richard), Bahar Işık (Maria), Gözen Müftüoğlu (İsabel), Gökhan Tüzün (Nick) ile Gökhan Güvenatam (Adam) rolleri paylaştı. Senem Şahin ise (Anne) seslendirme yaparak katkıda bulundu.

FARE'NİN HİKÂYESİ

Anne olmaya hazırlanan hamile Isabel, kocası Richard (profesör) ile birlikte, New York'ta eşi Nick ile yaşayan ablası Maria'nın evine misafir olur. Kocalar, yıllardır birbirlerini görmeyen iki geçimsiz kız kardeşin geçmişe dair hesaplaşmalarından doğan savaşın arasında kalır. Kıskanç kız kardeşler tartışıp, birbirlerine hakaret yağdırınca, kocaları da bundan nasibini alır. Eve bir de 'fare' dadanınca, iki aile arasındaki trajikomik olaylar birbirini kovalar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ADT Fare ile sahnede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN