Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlıkta dev hamle

Antalya, yeni yatırımlarla sağlığın başkenti olma yolunda hızla ilerliyor. Eğitim ve Araştırma Hastanesi, basınç odası ile birlikte üstün teknolojiye sahip kanser tedavi cihazlarına kavuştu

Giriş Tarihi: 18.10.2015
Sağlıkta dev hamle
Devam eden hastane yatırımlarının yanı sıra Eğitim ve Araştırma Hastanesi dünyadaki en üst teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılan Antalya sağlığın da başkenti oluyor. Antalya'nın sağlıktaki yükünü çeken ve ABD dahil dünyanın her yerinden hasta kabul eden Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kentin çok önemli bir açığını kapattı. Yıllarca su altında vurgun yiyen dalgıçların tedavi için Bodrum'a gitmek zorunda kaldığı Antalya'da da artık 'basınç odası' olarak bilinen Hiperbarik Oksijen Tedavi Ünitesi var. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katıldığı törende basınç odasının yanı sıra en üst teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış Radyasyon Onkolojisi Ünitesi de hizmete girdi. Çavuşoğlu açılışta yaptığı konuşmada turizmin, tarımın başkenti olan Antalya'nın yapılan yatırımların ardından sağlığın da başkenti olmaya aday olduğunu söyledi. Çavuşoğlu ayrıca Antalyalılara bin 500 yataklı şehir hastanesinin önümüzdeki günlerde temelinin atılacağı müjdesini verdi. Sahip olduğu uzman hekim kadrosu ve son teknoloji tıbbi cihazlar sayesinde Antalya'nın yanında dünyanın da sağlık yükünü çekmeye aday olan Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık turizmine de özel önem veriyor. Başhekim Doç. Dr. Yalçın Yüksel, yılbaşından bu yana 79 ülkeden bin 292 yabancı hasta tedavi ettiklerini söyledi. Amaçlarının bundan sonra BAKA projesi kapsamında bu sayıyı onbinlere, yüzbinlere çıkarmak olduğunu da belirten Doç. Dr. Yüksel, bunun için gerekli tüm teknolojik donanıma sahip olduklarını söyledi.

ABD'DEN HASTASI VAR

Sağlık turizmi alanında kesintisiz hizmet vermek için hastanede İngilizce, Almanca, Arapça ve Rusça bilen rehberlerin 24 saat aralıksız telefonlara cevap verdiğini belirten Yüksel, "Bizi arayan hastanın ilk uçakla organizasyonunu yapıp hastanemize gelmesini sağlayıp tedavisine başlıyoruz. Tıp alanında dünyanın en gelişmiş ülkesi olarak kabul edilen ABD'den bile hastalarımız var. En çok hasta ise 192 kişi ile Almanya'dan, 138 hasta ile Rusya'dan, 102 hasta ile de İran'dan geldi" diye konuştu.

AMELİYATHANELER

Hastanede yakın zamanda 10 yeni ameliyathanenin eklenmesi ile ameliyat odası sayısının 36'ya çıkacağı müjdesini veren Başhekim Yüksel "Hastanemizde her türlü hastaya tedavi hizmeti veriyoruz. Hastanemizdeki sağlık hizmeti bugün ABD ve İngiltere ile yarışır düzeyde. Onlardan geri değil ilerideyiz" dedi.

ŞİFA DAĞITACAK
Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hizmete giren Hiperbarik Oksijen Tedavi Ünitesi'nde su altında vurgun yiyenlerin yanında karbon monoksit zehirlenmesi, yumuşak dokunun nekrotizan enfeksiyonları ve yara iyileşmesinde gecikme yaşayanlar şifa arayacak. Radyasyon Onkolojisi ek binası ise bütün kanser türlerini tedavi etmekte kullanılabilecek, yoğunluk ayarlı radyo terapi (IMRT), görüntü kılavuzluğunda radyo terapi (IGRT) ve volumetrik yoğunluk ayarlı ark tedavisi (VMAT) yöntemlerinin uygulandığı en üst teknolojik cihazlarla donatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıkta dev hamle
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN