Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'nın 'havası' başka

Dünya Havacılık Müzakereleri Konferansı, Antalya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Organizasyona katılımcı rekoru kırıldı. ICAO Başkanı Aliu, Antalya'ya övgüler yağdırdı

Giriş Tarihi: 20.10.2015
Antalya'nın 'havası' başka
Dünya Sivil Havacılık Örgütü'nün (ICAO) Havacılık Müzakereleri Konferansı Antalya Mardan Palace Hotel'de gerçekleşti. Bu yıl 8'inci kez gerçekleşen konferansa, 94 ülke ve 800'ün üzerinde rekor sayıda delege katıldı. 4 gün sürecek etkinlikte, 94 ülkeden gelen sivil havacılık otoriteleri yurtdışı uçuşlarını arttırmak için havacılık müzakerelerinde bulunacak. 500'ün üzerinde ülkeler arası iş görüşmesinin gerçekleşeceği konferansta, ikili havacılık anlaşmaları imzalanacak.

ANTALYA HAYRAN BIRAKTI

Konferansın açılışında konuşan Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi, "Konferansa 94 ülkenin katılması Türkiye'ye verilen önemi, Türkiye'nin imajını gösteriyor" dedi. ICAO Başkanı Olumuyiwa Benard Aliu ise konuşmasına Antalya'ya övgülerle başladı. Aliu, "Antalya konferanslar için son derece uygun bir destinasyon. Delegelerden büyük kısmı eminim tekrar Antalya'ya geleceklerdir. Bu güzel kenti görme fırsatı verdiğiniz için teşekkürler" diye konuştu.

12 YILDA BÜYÜK GELİŞME

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Özkan Poyraz da Türkiye'nin sivil havacılığın önemini 2003'te algıladığını belirterek, "2003'ten bu güne kadar sivil havacılık 5 kat büyüdü. Dünyada sivil havacılık alanında 30'uncu pozisyondan 10'uncu pozisyona geldik" dedi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Yıldırım Ak ise, "Hava yolu kapasitesi ve yatak kapasitesi bir bütünlük arz etmektedir. Turist sayımız 1980 yılında 1 milyon 200 bin iken bu rakam 40 milyona ulaşmıştır. Bunda sivil havacılıktaki gelişmeler etkilidir" dedi.

KATILIMCILAR İÇİN YAT TURU

Rekor katılımın olduğu konferansa katılanlara 4 günlük sürede Antalya tanıtımı yapılacak. 800'ün üzerinde delegenin katıldığı konferans süresince, delegelere Antalya'da yat turu, Perge ve Aspendos turları da düzenlenecek. Konferansa Dünya Turizm Örgütü Genel Müdürü Marcio Favilla, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği Genel Müdür Yardımcısı Paul Steele gibi önemli isimler de katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'nın 'havası' başka
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN