Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koray'a yargı tokadı

Giriş Tarihi: 21.10.2015
Koray'a yargı tokadı

Koray Arslan, ilk alacağı 1 gün gecikince yasal yollara başvurup alacağının tamamını istedi ancak yargı Antalyaspor'u haklı buldu

ALACAĞI 6'YA BÖLÜNDÜ
Antalyaspor ile sezon başında sözleşme imzalamasına rağmen teknik heyet tarafından kadroda düşünülmeyen Koray Arslan ile toplam 600 bin liralık alacağı için masaya oturulmuş ve alacağının 6'ya bölünmesi karşılığında sözleşmesi feshedilmişti. Ancak sözleşmesine 'taksitlerin tam ve zamanında ödenmesi, aksi halde futbolcunun senetlerin tamamı ile ilgili icra takibi başlatma hakkına sahip olacağı' yazıldı.

100 BİN TL EKSTRA ÖDEME

Koray Arslan, ilk taksitin tarihi 22 Eylül olmasına rağmen 23 Eylül'de hesabına yatırılınca vakit kaybetmeden harekete geçti. 1 günlük gecikmeyi fırsat bilen Koray Arslan'ın avukatları alacağın tamamı olan 600 bin lira için yasal işlem başlattı. Bu alacağın dışında 22 bin 500 TL icra harcı ve 25 bin TL vekalet ücreti ile 50 bin TL de faizi eklenince toplam 100 bin TL ekstra olarak meblağ da çıkarıldı.

ANTALYASPOR HAKLI BULUNDU
Antalyaspor bu gelişme üzerine mahkemeye başvurdu. Hakim dosyayı incelemesinin ardından icra takibinin iptaline karar verince Koray ve avukatları umduğunu bulamadı. Bu karar üzerine anlaşma ilk imzalandığı şekline döndü ve Antalyaspor'un borcunu belirlenen taksitlerle ödemesine karar verildi. Bu fırsatçılığa izin vermeyen Antalyaspor, 100 bin TL fazla ödeme yapmaktan kurtulduğu gibi 600 bin TL'nin tamamını ödemek yerine taksitle ödeme şansına yeniden sahip oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koray'a yargı tokadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN