Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çavuşoğlu'dan 2T buluşmaları

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Dışişleri eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ATB'de tarımın, Kundu'da ise turizmin temsilcileri ile bir araya gelerek sektörlerle ilgili projelerini anlattı

Giriş Tarihi: 24.10.2015
Çavuşoğlu'dan 2T buluşmaları
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya birinci sıra milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu, tarım ve turizm sektörünün temsilcileri ile ayrı ayrı buraraya gelerek projelerini anlattı. Antalya Ticaret Borsası'nı (ATB) ziyaret eden Çavuşoğlu, ATB Başkanı Ali Çandır, Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, Yönetim Kurulu üyeleri, meclis ve komite üyeleriyle buluştu. Antalya'yı fuar ve kongre merkezi yapmak istediklerini kaydeden Çavuşoğlu, ulaşımı kolay bir Antalya yaratmak için 3. havalimanı ve demiryolu çalışmaları hakkında bilgi verdi. Antalya'da ticaretin ve üretimin canlanması için ihtisas OSB merkezleri kurulmasını hedeflediklerini kaydeden Çavuşoğlu, "Antalya bilişim merkezi olacak" dedi. Tarım ve gıdaya ayrı önem verdiklerini ifade eden Çavuşoğlu, tarımda girdi maliyetlerinin düşürülmesi için yapacakları çalışmaları anlattı. Çavuşoğlu, "Önceliğimiz tarım. Tüm partilerin de önceliğinin tarım olması önemli çünkü tarım bitmeyen bir sektör. Tarımın geleceğini görmeyen hiç kimse zaten bu ülkede siyaset de yapmasın, ülkeyi de yönetmeye kalkmasın. Önümüzdeki yıllarda Antalya'yı tarım sektöründe daha da güçlendirip ihracatımızı daha da artırmamız lazım" diye konuştu.

OBAMA'YA GOLF TEKLİFİ
Çavuşoğlu, turizm bölgesi Kundu'daki bir otelde de turizm işletme sahipleri ve yöneticileriyle bir araya geldi. Çavuşoğlu, Antalya'yı iyi tanıtmak için çalıştıklarını, kentin değerinin her yıl arttığını, bunu turizme yaymak istediklerini belirtti. Turizmi 12 aya yaymak için çalıştıklarını anlatan Çavuşoğlu, "Golf için gelen turist, normal turistten dört kat daha fazla harcama yapıyor. Onun için bu kadar çok golf sahası yapıyoruz" diye konuştu. Çavuşoğlu, G20 Zirvesi için gelecek ABD Başkanı Obama'ya golf oynama teklifinde bulunduğunu açıkladı.

SGK PRİM DESTEĞİ GELİYOR

Antalya'ya 3. havalimanını yapacaklarını aktaran Çavuşoğlu, Türkiye'nin ilk ve tek viyadüklü havalimanının Gazipaşa'da olduğuna dikkat çekti. Çavuşoğlu, raylı sistemle iki havaalanını birleştireceklerini, 3'üncüsünü de Kaş, Demre bölgesine yapacaklarını belirterek, turizmcilere sigorta prim desteği ile ilgili gelişmeleri aktarıp, "Bundan sonra kış aylarında işletmelerimize SGK pirimi desteği vereceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çavuşoğlu'dan 2T buluşmaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN