Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çavuşoğlu arı gibi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu, seçim çalışmalarını hızlandırdı. MÜSİAD heyetiyle buluşan Çavuşoğlu, Isparta ve Antalya'da esnafla sohbet edip müjdeler verdi

Giriş Tarihi: 25.10.2015
Çavuşoğlu arı gibi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Adayı Mevlüt Çavuşoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak ve dernek üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Türkiye'nin etrafında birçok olumsuzluğun yaşandığını ancak buna rağmen ülkenin hedefine emin adımlarla ilerlediğini belirten Çavuşoğlu, göstergelerin beklenenden iyi durumda olduğunu ifade etti.

SEÇİM EKONOMİSİ DEĞİL
Ekonomik bakımdan 14 yılın kolay geçmediğini vurgulayan Çavuşoğlu, "Mali disiplinden hiç taviz vermedik. Hiçbir seçimde seçim ekonomisi uygulamadık. Popülizme girmedik. Çünkü seçimden sonra bu ülkeyi siz yöneteceksiniz" şeklinde konuştu. Mevcut şartların ekonomik ve siyasi olarak kötü olmadığını ancak belirsizlik bulunduğunu kaydeden Çavuşoğlu, "O nedenle 1 Kasım çok önemli. Millet tek başına iktidara gelebilecek parti olarak sadece bizi görüyorsa, sorunları çözebilecek parti olarak bizi görüyorlarsa o zaman bizim sorumluluğumuz herkesten ve her zamandan daha fazla" dedi.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE
Çavuşoğlu, seçim çalışmalarını esnaf sohbetleriyle de sürdürdü. Isparta'daki ziyaretlerinde Antalya'nın olduğu kadar Isparta'nın da milletvekili olacağını kaydeden Çavuşoğlu, "Zaten bizim kaderimiz bir. Etle tırnak gibiyiz. Yaptığımız projelerde de bunu göreceksiniz. Isparta'yı Antalya'ya bağlayan hızlı treni, oradan limana da bağlayacağız. Burada üretilen ürünler ihracata gidecek. Isparta'da üniversite var. 82 bin öğrenciye ulaştı. Şimdi ikinci üniversiteyi kuralım mı, kurmayalım mı diye düşünüyoruz" ifadesini kullandı.

TEKNOLOJİ ŞEHRİ
Antalya'da Lara bölgesinde bir restoranda düzenlenen programa da katılan Çavuşoğlu, Antalya'daki derslik sayısının yüzde 86'sını son 13 senede yaptıklarını vurgulayarak, şu anda beş üniversite bulunan kentte on üniversite kurmayı amaçladıklarını, Antalya'nın tarihi ve kültürel güzelliklerinin yanı sıra tarihi eserlerinin de önemli olduğunu, her türlü araştırma ve geliştirmenin yapılacağı teknoloji şehri kuracaklarını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çavuşoğlu arı gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN