Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sıra dışı koleksiyon

Prof. Melikoğlu, 36 yıldır çocukların soluk borusundan ameliyatla çıkardığı nesneleri biriktirip koleksiyon yaptı

Giriş Tarihi: 26.10.2015
Sıra dışı koleksiyon
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Melikoğlu, çocukların yuttuğu ve yemek borusundan ameliyatla çıkardığı cisimleri, aileler duyarlılık kazansın diye panoda sergiliyor.

NE ARARSAN VAR

Aralarında kalemtıraş, vida, çivi, kolye ucu, yorgan iğnesi, mıknatıs, pil gibi çeşitli maddelerin yer aldığı rafta, özellikle bozuk para ve kuruyemişlerin fazla olması dikkat çekti. Yaklaşık 120 çeşit maddenin yer aldığı koleksiyon, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi H Blok binasındaki Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı Bölümü'nde oluşturulan, 'Sindirim ve Solunum Yolundan Çıkarılan Cisimler' yazılı panoda sergileniyor.

36 YIL TOPLADI

Prof. Dr. Mustafa Melikoğlu, yaklaşık 36 yıldır çocukların yemek veya soluk borusundan ameliyatla çıkan cisimleri biriktirdiğini söyledi.

BİLGİ AMAÇLI

Aileleri bilgilendirme amacıyla yola çıktığını anlatan Melikoğlu, "Ailelerin hem kendileri bilgi sahibi olurken hem de bu durumu yakınlarına anlatır diye düşündük. Bu toplum eğitimini amaçlayan sosyal bir iştir. Kendi yerlerimizde saklasaydık kimse bu cisimleri göremezdi. Şimdi bu panoda sergiliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıra dışı koleksiyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN