Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin projesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ilk kez hayata geçirilen bilinçlendirme projesi ile 5-13 yaş arasındaki çocuklar kendi haklarını öğrenme fırsatı buldu

Giriş Tarihi: 29.10.2015
Geleceğin projesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi geleceği inşa edecek çocuklar için bilinçlendirme programı başlattı. Bilinçli bir toplum yetiştirmek için başlatılan eğitimler Büyükşehir Belediyesi Aile Eğitim Merkezleri'nde yürütülüyor. Eğitime katılan çocuklar artık kendi haklarını daha küçükken oyun ve etkinliklerle öğreniyor.

5-13 YAŞ ARASI

Uzmanlar tarafından verilen eğitimlere 5-13 yaş arasındaki çocuklar katılıyor. Çocukların eğitimi ile ilgili aileler de bilgilendiriliyor. Çocuklar derslerde birbirlerine saygı ve sevgi çerçevesinde yaşamayı, birlikte iş yapabilmeyi, çevresindekilere yardımcı olmayı öğreniyor. Çocuklar dört ay boyunca ritim, yaratıcı drama, doğaçlama, hikaye oluşturma, hikaye anlatma eğitimi alacak.

HAKLARI ÖĞRETİLİYOR
Çocuk Hakları Öğreticisi Ayten Yonar çocuk haklarının tüm haklardan öncelikli olduğa dikkat çekerek, "Bu projeyle Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuk Hakları Sözleşmesi'ni oyun ve etkinliklerle çocuklara öğretiyoruz. Onları bilinçlendirmek ve öğrendiklerini hayata geçirmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz. Çocuk Hakları Projesi, çocukların olduğu kadar geleceğimizin projesidir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN