Antalya'yı kışın keşfedin

Giriş Tarihi: 30.10.2015
Antalya'yı kışın keşfedin

Fuarcılık konusunda Cannes ve Dubai gibi dünya kentlerine rakip olabilecek potansiyele sahip Antalya'nın fuar imkanları, yurtiçinde 18 kentte, yurtdışında ise 50 ülkede tanıtılıyor

Turizmi 12 aya yaymak adına kongre ve fuar turizmine sarılan Antalya, kongre turizminde yurtiçi ve yurtdışı tanıtım atağı başlattı. Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve ANFAŞ Fuarcılık koordinasyonu ile 40 kurumdan oluşan Antalya Fuarları Danışma Kurulu, yurtiçinde 'roadshow' tanıtım turu düzenledi. Balıkesir'de başlayan etkinlikler, Trabzon'dan Kayseri'ye, Nevşehir'den Gaziantep ve Mersin'e kadar 18 kenti kapsadı. Tanıtım turu 17 Kasım'da Van ve 19 Kasım'da Diyarbakır toplantıları ile devam edecek.

TANITIM TURUNA ÇIKILDI

Yurtiçi tanıtımın ardından, Antalya'ya kış aylarında direkt uçuşların olduğu 50 ülkede tanıtım turuna çıkıldı. Discover Antalya In Winter (Antalya'yı Kışın Keşfedin) sloganıyla gerçekleşecek tanıtım toplantısında randevulu görüşme ve toplantılar düzenlenecek. Kış dönemi Antalya'ya uçan uçak firmalarıyla da görüşülerek, yurtdışına yönelik olarak hazırlanan tanıtım filmi ve broşürlerle tanıtım yapılacak.

İLK DURAK AZERBAYCAN
Yurtdışı programı 22 Ekim'de Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de başladı. Tanıtım heyeti Azerbaycan Türkiye İş Adamları Derneği, Azerbaycan Girişimciler Konfederasyonu gibi kurum ve kuruluşlarla görüşmeler gerçekleştirerek Azerbaycan iş adamlarına Antalya fuarlarını tanıttı. Yurtdışı tanıtım programında 2015 sonuna kadar Ürdün, Duabi, Almanya, Kazakistan, Irak, Suudi Arabistan, İran, Rusya ve Bulgaristan'da toplantı ve resmi görüşmeler gerçekleşecek.

FUARCILIKTA DUBAİ İLE RAKİP

ANFAŞ Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Badak, "Antalya fuarcılık konusunda Cannes, Dubai gibi dünya şehirlerine rakip olabilecek tek fuar kentimiz. Kış turizmi açısından ılıman iklimi, konforlu ve ekonomik konaklama tesisleri ve nitelikli fuarlarıyla, katılımcı ve ziyaretçileri için ekonomik, kolay ulaşılabilir ve kazandıran bir destinasyon" dedi. Kış aylarında yurtiçinde 12 büyük şehirden Antalya'ya direkt uçuş olduğunu vurgulayan Badak, "Yurt dışından ise Eylül ile Mayıs ayları arasında 50 ülke ve 255 şehre karşılıklı uçuş imkanına sahip. Bu fuarcılık adına çok büyük bir avantaj. Bu nedenle yurtiçinde başlattığımız road show tanıtım atağını yurtdışına da taşıyoruz" diye konuştu.

YILA 2 DEV FUARLA GİRİLİYOR
Antalya Expo Center, 2016'ya uluslararası dev fuarlarla başlıyor. 13-16 Ocak'ta kapılarını 27'nci kez açacak olan ANFAŞ Hotel Equipment Uluslararası Konaklama Ekipmanları İhtisas Fuarı ile 10-13 Şubat'ta bu yıl 23'üncüsü düzenlenecek ANFAŞ Food Product Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı sektörlerin Türkiye'deki en önemli buluşma adresi olacak. Tanıtım programlarıyla yurt içi ve dışı ziyaretçi rakamlarında artış öngörülüyor. Her iki fuarda da katılımcıları profesyonel ziyaretçilerle bir araya getirecek 'randevulu ikili iş görüşmesi' programları düzenlenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'yı kışın keşfedin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN