Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çavuşoğlu Hal'de çiftçiye söz verdi

Giriş Tarihi: 30.10.2015
Çavuşoğlu Hal'de çiftçiye söz verdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu asgari ücrette farklılıklar olacağını belirterek, "Masa başında çalışanla halde sandık taşıyan bir olmamalı" dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Kepez ilçesinde Yeni Hal Camisi'ndeki sabah namazının ardından, Antalya Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali'ne geçti. Haldeki esnafı ziyaret ederek, istek ve sorunlarını dinleyen Çavuşoğlu, esnafın varilde yaktığı ateşte bir süre ısındı. Hal esnafı Çavuşoğlu'na, meyve ve aşure ikram etti.

ÇİFTÇİ DAHA ÇOK KAZANACAK
Halde esnafla kahvaltı yapan Çavuşoğlu, bu sene Antalya çiftçisinin daha fazla üreteceğini ve daha fazla para kazanacağını söyledi. Farklı alanlarda önemli desteklerinin olacağını vurgulayan Çavuşoğlu, "İhracata ve çiftçilerimize yönelik desteklerimiz devam edecek. Bazı girdilerdeki maliyeti düşürmek için KDV'yi sıfırlıyoruz. Elektrik ücretini, ticari tarifeden sulama suyu tarifesine düşürüyoruz. Sigorta kapsamını genişletiyoruz ki çiftçilerimiz tüm ürünlerini sigorta ettirebilsin. Hasar olduğu zaman da sigorta hepsini karşılayabilsin" diye konuştu.

GELDİĞİM YERİ ASLA UNUTMAM

Asgari ücreti de artırarak, bin 300 liraya çıkardıklarının altını çizen Çavuşoğlu, "İşin ağırlığına ve riskine göre asgari ücrette de farklılıklar olacak. Ağır işlerde çalışan kardeşlerimizin aldığı ücret de daha fazla olmalı, masa başında çalışanla burada halde sandık taşıyan bir olmamalı" diye konuştu. Kendisinin de çiftçi çocuğu olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, "Hala yaylaya göçüyoruz. Nereden geldiğimizi unutmayız. Biz çiftçi kardeşlerimizle her zaman birlikte çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çavuşoğlu Hal'de çiftçiye söz verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN