Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadına şiddet sınır tanımıyor

Eski kocasının ellerini, ayaklarını ve ağzını bantlayıp dövdüğü Azeri Elmira ölümden bir mesajla kurtuldu. Genç kadın gece bıçakla yatıyor

Giriş Tarihi: 30.10.2015
Kadına şiddet sınır tanımıyor
Antalya'da yaşayan Azerbaycan asıllı Türk vatandaşı Elmira A. (29) 9 yıl önce üniversitede tanışarak evlendiği eski kocası A.H.D. ile Siirt'e yerleşerek burada yaşamaya başladı. Aradan geçen süre içerisinde çiftin iki çocuğu dünyaya geldi. Çocukların dünyaya gelmesiyle birlikte Elmira A. eşinden şiddet görmeye başladı. Özel bir okulda matematik öğretmeni olan eski eşinden anlaşarak boşanan Elmira A. Antalya'ya gelerek burada yaşamaya başladı. Her şeyin düzelmeye başladığını düşünen genç kadın, 22 Ekim Perşembe günü evine gizlice giren eski eşi tarafından öldürülmekle tehdit edilip kolu kırıldı ve yüzüne aldığı darbeler sebebiyle gözlerinin altı morardı. Ölümün kıyısından döndüğünü anlatan Elmira A, korkudan evinin kapısını defalarca kilitlediğini ve yanından bıçak ayırmadığını söyledi.

ÇOCUKLARININ YANINDA
Şiddete sadece boşandıktan sonra değil, evliyken de maruz kaldığını belirten Elmira A. "Evliyken yüzümdeki morluklar belli olmasın diye okula ağır makyaj yaparak gidiyordum. Çocuklarımdan sırf ondan kurtulmak için vazgeçtim. Bana şiddet uyguluyor ve gülüyor. Bana 'Sadece uyarı gelecek o da 2-3 bin TL ceza gelir, öderim' diyor" dedi. Geçen bayramda çocuklarını görmek için Batman'a gittiğinde yine şiddete maruz kaldığını ifade eden genç kadın, "Benimle ahlaksız kadınlar gibi konuşmaya başladı. 'Kendini kaça satıyorsun?' dedi. Dövmeye başlayınca da oğlum ağlayarak geldi ve babasına 'Baba, annemi bırak yoksa seni öldürürüm' dedi. O kadar dövdü ki, bayılmışım" diye konuştu.

BİR MESAJLA KURTULDU
Şidet dolu günlerin sonuncusunu geçtiğimiz 22 Ekim Perşembe günü yaşayan Elmira A, evine gizlice girdiğini öne sürdüğü eski eşi A.H.D'den yine şiddet gördüğünü anlatarak "Annem sürekli telefonla arıyordu ancak cevap veremedim. Ben gramere dikkat ederek yazarım mesajlarımı. Anneme bozuk dille 'ben uyumak' yazdım. Annem bir şey olduğunu anlamış ve polise haber vermiş. Annem olmasaydı beni kurtaracak kimse yoktu. Artık korkudan bıçakla yatıyorum" dedi. Genç kadın, eşinin yaptıklarının cezasını çekmesini bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadına şiddet sınır tanımıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN