Türel cemevi sözü verdi

Alevi kanaat önderleri ile bir araya gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kentte en çok ihtiyaç nerede ise oraya bir cemevi yapacaklarının sözünü verdi

Giriş Tarihi: 30.10.2015
Türel cemevi sözü verdi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Alevi kanaat önderleri ile bir araya geldi. Sözlerine "Sevgili Canlar" hitabı ile başlayan Başkan Menderes Türel, Muharrem ayının bütün dinlerde mübarek bir ay olduğunun altını çizerek "Kerbela olayında İslam alemine düşen ateş bugün hala İslam alemini yakmaya devam etmektedir. Bu ateşin İslam dünyasını bölmesi değil birleştirmesi gerekir" diye konuştu.

CEMEVİ YAPILACAK

Antalya'ya bir Cemevi kazandıracaklarını söyleyen Başkan Türel, şunları kaydetti: "Antalya'ya inşallah bir cemevi kazandıracağımızı yaklaşık 40 bin kişilik topluluğa ifade ettik. Elbette ki cemevi projemizi unutmadık. Çünkü bugüne kadar her verdiği sözü yerine getiren bir belediye başkanı olmaya gayret ettim. Cemevi projemiz için de inşallah en güzelini yapmaya çalışacağız." Başkan Türel, cemevinin yapılacağı yer konusunda da önce Alevi kanaat önderleri ile bir araya geleceklerini, onların istek ve talepleri doğrultusunda, en çok ihtiyaç nerede ise oraya bir cemevi yapacaklarını kaydetti. Milletvekilliği ve Genel Başkan Yardımcılığı yaptığı dönemde cami ve cemevi yapılması hususunda belediyelerin önünü açan düzenlemeleri yaptıklarını anlatan Başkan Türel, "Alevilik ve Sünnilik artık ayrımcılık olmaktan çıkacaktır. Cami, cemevi ayrıştırılmaz aksine birleştirilir. Bunlar maneviyatımızı zenginleştiren bir çiçeğin, aynı çiçeğin renkleri olmamızdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel cemevi sözü verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN