Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tedavi edilen doğaya dö

Giriş Tarihi: 1.11.2015
Tedavi edilen doğaya dö

Burdur Lisinia Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından tedavisi tamamlanan baykuş ve pelikanlar doğal yaşamlarına döndü

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 6. Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü tarafından hasta halde bulunan peçeli baykuş, Lisinia Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne getirildi. Lisinia Kurucusu Veteriner Hekim Öztürk Sarıca tarafından tedavisi tamamlanan peçeli baykuş, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz tarafından doğaya salındı. Lisinia Kurucusu Öztürk Sarıca, "Çok hastaydı, şimdi iyileşti. Doğasına dönmeye hazır, son derece sağlıklı durumda" ifadelerini kullandı.

BİR PELİKAN UÇAMADI

Lisinia Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavisi tamamlanan pelikanlar ise Burdur Gölü'ne bırakıldı. Kütahya'da yaklaşık 2 ay önce biri ateşli silahla olmak üzere yaralı halde bulunan 5 pelikandan yaşatılan 4'ü doğaya salındı. Gölde bir süre yüzen pelikanlardan birinin yeteri kadar kurulanamadığı ve bu nedenle uçamadığı gözlendi. Bulunduğu yerden alınan pelikan, yeniden merkeze götürüldü. Veteriner hekim Öztürk Sarıca, "Uçamayan pelikanın merkezimizde bir süre daha bakımını yaptıktan sonra diğer pelikanla birlikte Burdur Gölü'ne bırakacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tedavi edilen doğaya dö
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN