Demokrasi şöleni

Milletvekili genel seçimi Batı Akdeniz'de tam bir demokrasi şöleni şeklinde geçti. Her yaş grubu ve kesimden seçmen sandık başına koştu. Engelli ve yabancı asıllı seçmenler de oylarını kullandı. Katılım yüksek oldu

Demokrasi şöleni
Antalya, Isparta ve Burdur illerinden oluşan Batı Akdeniz ile Fethiye ve Seydikemer'de milletvekili genel seçimleri demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşti. Sabah 08.00'den itibaren sandık başına gitmeye başlayan seçmenler 17.00'ye kadar demokrasinin ruhuna yakışır şekilde oy verme işlemini gerçekleştirdi. Oy verme işlemi Antalya'da 4 bin 723, Isparta'da bin 21, Burdur'da 688, Fethiye'de 304, Seydikemer'de ise 146 sandıkta gerçekleşti.

ENGELLERİ AŞTILAR OY KULLANDILAR

Sandıkların yer aldığı okullarda, vatandaşın seçime yine yüksek ilgi gösterdiği ve her yaş grubundan insanın sandık başına koştuğu gözlendi. Dün hasta ve engelliler de oy vermeye koşanlar arasında yerini aldı. Engellilerin oylarını sıkıntı çekmeden kullanabilmesi için çeşitli tedbirler alınsa da bazı sandıklarda aksaklıklar yaşandığı, engelli seçmenlerin üst katlara taşınmak zorunda kaldığı görüldü.

ÇAVUŞOĞLU VE ÇELİK ALANYA'DA
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu ile Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik oylarını Alanya'da kullandı. Eşi Vildan Çavuşoğlu ile Ayşen Cengiz Urfalıoğlu İlkokulu'na gelip oy veren Mevlüt Çavuşoğlu, "İnşallah bugünkü seçimlerden sonra oluşacak TBMM, Türkiye'nin bütün sorunlarını, bütün meselelerini çözecektir ve Türkiye'yi hedeflerine emin adımlarla ulaştıracaktır" dedi. Milletvekili Çelik ise "Sonuçların ülkede güzel bir dönemin başlamasına vesile olmasını istiyorum" diye konuştu.

İLK OYU TÜREL ATTI
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, oy vereceği Döşemealtı Yeşilbayır İMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'ne eşi Ebru Türel ile sandıklar açılır açılmaz gelerek oy kullanan ilk seçmen oldu. Seçimlerin bir demokrasi bayramı olduğunu kaydeden Başkan Türel "İnşallah hayırlı uğurlu olur. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında özellikle dünyanın 10. büyük ekonomisi, Avrupa'nın 3. büyük ülkesi olabilecek bir hedefe bugün milletimizin oylarıyla birlik ve beraberlik içerisinde yürüyeceğiz" dedi.

UZLAŞMAYA KATKI YAPSIN

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, oyunu eşi Olcay Baykal ve kızı Aslı Baykal ile birlikte Barbaros İlkokulu'nda kullandı. Baykal, "Umarım bu seçim, milli iradenin sadece sandıkta ortaya çıkmayacağı, siyasi hayata da yansıyacağı, siyasi hayatı yönlendirecek bir seçim olur. Boşlukta kalmaz, ihmal edilmez, bir kenara atılmaz. Ortaya çıkacak irade de Türkiye'nin uyumuna, uzlaşmasına, kaynaşmasına, gerçek bir demokrasiye doğru yönelmesine katkı yapar, yardımcı olur" dedi.

KÖSE: DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, oyunu Kızılarık Mahallesi'nde bulunan Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde kullandı. Oy kullanmanın vatandaşlık görevi olduğunu belirten Köse, "Bu seçimlerden çıkacak sonucun, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini, daha büyük ve daha güçlü bir Türkiye'nin inşasına katkı sağlamasını temenni ediyorum" diye konuştu.

UYSAL: KATILIM YÜKSEK

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal oyunu, Vali Hüsnü Tuğlu İlköğretim Okulu'nda kullandı. Eşi Ümran Uysal ve kızı Eylül Uysal'la, Vali Hüsnü Tuğlu İlköğretim Okulu'na gelen Başkan Uysal, "Muratpaşamızda yaşayan komşularımız sorumluluklarının farkındalar ve katılım oldukça yüksek. Seçim sonuçlarının ülkemize, Antalyamıza ve Muratpaşamıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

MİLLİ İRADE TECELLİ EDECEK

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü oyunu, eşi Dr. Ayşe Tütüncü ile Avni Çöllü İlköğretim Okulu'nda kullandı. Tütüncü, "Arzu ederim ki katılım çok fazla olur. Vatandaşlarımız demokratik haklarını kullanırlar ve ülkenin geleceğini yönlendirecek siyasi iktidarı tercih etmede hevesli davranırlar" diye konuştu. AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, oyunu Demircikara Mahallesi'nde bulunan Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nde (BATEM) kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi şöleni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN