Engelsiz Antalya

Yavuz Özcan Parkı'na taşınan Engelli Hizmet Merkezi, sıcak ortamı, kütüphanesi ve sosyal etkinlikleri ile engelli bireylerin buluşma noktası oldu

Giriş Tarihi: 7.11.2015
Engelsiz Antalya
Antalya Büyükşehir Belediyesi, daha önce Konyaaltı Caddesi'nde bulunan Engelli Hizmet Merkezi'ni Yavuz Özcan Parkı'na taşıdı. Engelli bireylerin yaşam kalitesini yükseltmeyi, sosyal hayata daha aktif katılımlarını sağlamayı, sorunlarına daha kolay ve daha hızlı çözüm bulabilmelerine yardımcı olmayı amaçlayan merkez, özel bireylerin buluşma noktası oldu. Muhteşem deniz manzarası ile engellilere ve yakınlarına ferah bir ortam sunan merkez, engellilerin kaynaştığı sosyal bir tesis oldu.

ENGELSİZ KÜTÜPHANE

Engelli Hizmet Merkez'inde engelli bireyler, kendileri için hazırlanan özel kütüphane ile kimseye ihtiyaç duymadan kitap okuyabiliyor. Merkezde ayrıca engelliler, internet aracılığıyla günlük gazetelerini okuyup araştırma yapabiliyor. Merkezde, psikolog, avukat, sosyal hizmet uzmanı, çocuk gelişim uzmanı, diyetisyen gibi uzman kadrolar tarafından danışmanlık, rehberlik, hukuki danışmanlık hizmeti de sağlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelsiz Antalya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN