Antalya farklı olacak

Antalya farklı olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya'da G20 Liderler Zirvesi hazırlıklarını yerinde inceledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'nın Belek turizm bölgesinde gerçekleştirilecek G20 Liderler Zirvesi hazırlıklarını incelemek üzere Antalya'ya geldi. Erdoğan'ı Antalya'da Vali Muammer Türker ve aralarında Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'nun da olduğu milletvekilleri karşıladı.

HALKI SELAMLADI

Havalimanında coşkulu bir kalabalığın karşıladığı Erdoğan, burada halkı selamlayıp Cumhurbaşkanlığı'na ait otobüse bindi. Mikrofonla halka seslenen Recep Tayyip Erdoğan, "Dünya ekonomisinin yüzde 85'ini temsil eden ülkelerin liderleri, inşallah sizin, bizim misafirimiz olacak" diye konuştu. Yaklaşık olarak 10 bin kişinin zirveye katılacağını belirten Erdoğan, "Siz her zamanki ev sahipliğinizi en başarılı bir şekilde yapacaksınız. Buna inancımız tam olduğu için Antalya'yı G20 Liderler Zirvesi'ne aday olarak gösterdik. İnşallah önümüzdeki yıl bir de EXPO var. Antalya böylece uluslararası camiada çok farklı bir konuma yerleşmiş olacak" dedi

ZİRVENİN OTELİNİ İNCELEDİ
Çalışmaları yerinde bizzat incelemek için geldiğini açıklayan Erdoğan, "Yerinde görmek istedim ki en az eksikle inşallah bu zirveyi gerçekleştirmek istiyoruz" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra zirvenin yapılacağı Regnum Carya Hotel'e doğru yola çıktı. Erdoğan, Antalya Havalimanı ile Belek oteller bölgesi arasındaki yol düzenlemesi ve tarihi zirveye ev sahipliği yapacak otelde inceleme yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya farklı olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN