Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Keyfini çıkaralım ve onurunu yaşayalım

Antalya'nın önünde 3.5 yıllık belediye ve 4 yıllık iktidar dönemi bulunduğunu hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, muhalefete birlikte çalışma çağrısı yaptı

Giriş Tarihi: 12.11.2015
Keyfini çıkaralım ve onurunu yaşayalım
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, muhalefete Antalya'ya kazandırılacak büyük eserlerde birlikte çalışma çağrısında bulundu. Sarısu Kadınlar Plajı'nda gerçekleşen basın toplantısında G20 Zirvesi hazırlıklarıyla ilgili bilgi de veren Türel'e belediyenin üst düzey bürokratları eşlik etti. Antalya'nın önünde 3.5 yıllık belediye ve 4 yıllık iktidar dönemi bulunduğunu belirten Türel muhalefete şu çağrıda bulundu: "Gelin bu büyük projeleri el ele verelim, hep birlikte bunun keyfini yaşayalım. Biz kararlıyız, bu projeleri Allah'ın izniyle en güzel şekilde Antalya'ya kazandıracağız. Ama birtakım siyasi düşüncelerin esiri olup bunlara karşı durarak gelecekte, tarihte kendi adınızın haklı tartışmaların içinde olmasına yer vermeden bu birlikteliği kucaklaşarak sağlayalım. Biz bu konuda herkese kucağımızı, kollarımızı açıyoruz. Herkese, 'Gelin birlikte yapalım' diyoruz. Böyle olursa bunun mutluluğu herkes tarafından paylaşılır."

BİZ YOLA DEVAM EDERİZ

Antalya'nın zincirlerini kırdıklarını belirten Başkan Türel, "Cesaretse cesaret, kararlılıksa kararlılık, ısrarsa ısrar. Ama siz katkı sağlamak değil engellemek noktasında bir yaklaşım sergiliyorsanız kusura bakmayın, biz o zaman Antalya'nın kazanımları hususunda doğru bildiğimiz yolda güçlü bir şekilde ilerleriz. O yüzden gelin bir olalım, iri olalım, diri olalım hep birlikte bu büyük eserleri Antalya'mıza kazandıralım" dedi.

BU BİR TÜRK MUCİZESİDİR

Antalya'da G20 Zirvesi ile ilgili yapılan hazırlıklara da değinen Türel, Antalya'nın artık dünya süper liginde boy gösterdiğini vurgulayarak, "Türk mucizesi diye bir söz var. Birçok vesileyle bu mucizeyi gerçekleştiriyoruz. İki aylık sürede, izi dahi olmayan bir yolu, biri 140 metre genişliğinde olmak üzere 2 adet de çok büyük köprü yaparak tamamladık" diye konuştu. G20 hazırlıklarını incelemek üzere Antalya'ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yaklaşık 7 saatlik bir incelemede bulunduktan sonra yaptığı açıklamada, Antalya'nın zirveye fevkalede iyi hazırlandığını ve çalışmaların fevkalede iyi boyutta olduğunu görmekten memnun olduğunu söylediğini aktardı. 2 ayda 90 bin ton asfalt döküldüğünü belirten Türel "Sadece G20 kapsamında yapılan çalışmaların anlatıyorum. Adeta bir ordu gibi çalışan peyzajdaki bacılarımız kardeşlerimiz en iyi hazırlığı yapmamız konusunda ellerinde geleni yapıyor. 900'ün üzerinde bir ordu ile çalıştık. Sadece G20 kapsamında 232 araç, iş makinesi ile çalıştık. Küçük rötüşların kaldığı bir sürece girdik. Dünya liderlerini, dünya şehri Antalya'da en güzel şekilde ağırlayacağız" dedi.

BOĞAÇAYI GÖRÜŞE SUNULACAK
En önemli projelerden biri olan Boğaçayı Projesi hakkında da bilgi veren Türel, "Bir seneyi aşkın süredir proje için çalışıyoruz. Şimdi artık projeyi odaların da görüşüne sunacağız. Akıl akıldan üstündür, bu konuyla ilgili uzmanlar ve sivil toplum kuruluşlarından beklentimiz daha dinlemeden hayır demek değil, eksiklikleri sunmaktır. 8-10 oda başkanı bu projeye karşıyız diyor. Daha ne yaptığımızı bilmiyorsunuz ki karşı çıkıyorsunuz. Daha açıklamadık ki. Karşı çıkmanın izah edilir bir yanı yok. Engellemek için bir yaklaşım gösteriyorsanız kusura bakmayın. Kazanımları konusunda doğru bildiğimiz yolda güçlü bir şekilde yürümeye devam ederiz" diye konuştu.

MİLYAR DOLARLIK TANITIM
G20'nin ülke ekonomisine katkısının 200 milyon euro olduğunun söylendiğini hatırlatan Türel, "Suudi Arabistan 16 milyon euroya bir oteli kapatıyor. Aslında ekonomiye katkı 200 milyon euroyu da geçecektir. Katma değerin ötesinde Antalya için tanıtım fırsatının milyar dolarları aşacağını düşünüyorum. G20, sadece 20 ülkenin takip ettiği değil, dünyanın tamamı tarafında büyük ciddiyetle takip edilen bir zirve. Tüm ülkelerin televizyon haberlerinde Antalya zirvesi adıyla haberler yer alacak. Müthiş bir tanıtım fırsatı olacak" dedi. Antalya'nın G20 Zirvesi sonrası önce Piyano Festivali ardından Film Festivali ile kültür ve sanatın başkenti olacağını söyleyen Türel, "Bu etkinlikler de tamamladıktan sonra EXPO 2016 için kolları sıvamış olacağız. EXPO olimpiyatlara eşdeğer bir organizasyon. İlk dönemimde 11.1 km'lik raylı sistem hattını 1.5 yılda hizmete sunarak bir dünya rekoru kırmanın gururu yaşamıştım. Avrupa Yatırım Bankası bize ödül vermeyi dahi düşünmüştü. Şimdi, Meydan-Havalimanı-Aksu bağlantısı olan 18 kilometrelik hattı 8 ayda tamamlayarak yeni bir dünya rekoru kıracağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keyfini çıkaralım ve onurunu yaşayalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN