Antalya'nın ilk plajı başarıya doym

Giriş Tarihi: 13.11.2015
Antalya'nın ilk plajı başarıya doym

Turistlerin uğrak noktası olan Antalya'nın ilk plajı Mermerli, Alman öğrenciler tarafından Akdeniz'de denize girilecek en gizli noktalardan biri seçildi

Son olarak İngiliz The Guardian gazetesi okuyucularının oylarıyla Akdeniz'in en iyi 10 plajı arasında 4'üncü olan Mermerli Plajı, Almanya'da üniversite öğrencileri arasında yapılan bir ankette Akdeniz'de denize girilecek gizli noktalar listesinde ikinci sırada kendisine yer buldu. Antalya'nın tarihi Kaleiçi yat limanını çepeçevre saran surların arkasında yer alan Mermerli Plajı, sonbaharın kapıyı çaldığı şu günlerde özellikle İskandinav ve Alman turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

ANTALYA'NIN İLK PLAJI

Adını plajın üst bölümünde yer alan ve günümüze ulaşamayan Mermerli Köşk'ten alan plajın işletmecisi Nuri Ülker, 1970'li yıllarda harem-selamlık olarak sabahları kadınlara, öğleden sonrası ise erkeklere hizmet eden plajı, 1993 yılından beri işlettiğini anlattı. Mermerli Plajı'nın Antalya'nın deniz kültüründe önemli bir yeri olduğunu anlatan Ülker, "Eskiden insanlar denize giderken, 'banyo yapmaya gidiyorum' derlerdi. Bu nedenle plaja inen yolun ismi hala 'Banyo Sokak'tır. Antalya'nın denizle tanıştığı bu bölge artık başta Avrupalılar olmak üzere turistlerin ilgisini çekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'nın ilk plajı başarıya doym
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN