Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eroğlu Burdur için heybesi dolu geldi

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Burdur Gölü'nü Kurtarma Projesi'ni imzalamak üzere Burdur'a geldi. Bakan Eroğlu yine hizmet heybesinin dolu geldiğini ifade etti

Giriş Tarihi: 15.11.2015
Eroğlu Burdur için heybesi dolu geldi
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Burdur Gölü'nü Kurtarma Projesi'ni imzalamak üzere Burdur'a geldi. Burdur'un 1 Kasım'da 8 puanlık bir artışla AK Parti'ye büyük destek verdiğini hatırlatan Bakan Veysel Eroğlu, "Burdur Gölü Yönetim Planı Revizyonu'nu yaptık, bununla ilgili eylem planı hazırladık. Birinci geliş sebebimiz budur. Hem teşekkür etmek için hem de işleri takip için buradayız" dedi.

59 YATIRIMDAN 31'İ TAMAMLANDI

Burdur'a her zaman hizmet heybesi dolu geldiğini söyleyen Bakan Eroğlu, son gelişinde vermiş olduğu 59 yatırım müjdesinin 31'inin tamamlandığını söyledi. Eroğlu, "Şu ana kadar 303 milyon TL'lik 59 müjde vermişiz, en büyük müjde ise bunların 31'inin tamamlanmış olması. Gerisini de inşallah, önümüzdeki yıl tamamlayacağız" diye konuştu. Dere ıslah çalışmaları kapsamında da 898 köprünün DSİ tarafından yapılacağını da dile getiren Bakan Eroğlu, AK Parti İl Başkanı Ömer Bütüner'in '900 tane olsun' sözü üzerine, 900 dere kenarındaki bulunan köprüleri yapma sözünü verdi.

AKDENİZ GEP PROJESİ

Akdeniz GEP Projesi kapsamında Burdur yatırımlarını anlatan Bakan Eroğlu, "27 adet baraj ve gölet, 46 adet sulama tesisi, 2 adet içme suyu temin tesisi, 1 adet atık su arıtma tesisi, 4 adet hidroelektrik santral tesisi, 129 adet dere ıslah çalışması, 898 adet köprü, 2 adet şehir ormanı, 7 adet bal ormanı, 15 adet mesire yeri, 38 adet tabiat turizmi etkinlik alanı, 26 adet otomatik meteorolojik gözlem istasyonu ve 1 adet yıldırım tespit ve takip sisteminin tamamlanarak hayata geçirileceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eroğlu Burdur için heybesi dolu geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN