Çocuk felci bitecek

Antalya'da bir toplantıya katılan Uluslararası Rotary Kulübü Dünya Başkanı Ravi Ravindran çocuk felcinin 1-2 yıl içinde tamamen yok edileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 16.11.2015
Çocuk felci bitecek
Uluslararası Rotary Kulübü 20B Zon Enstitüsü toplantısı, 14 ülke rotaryenlerinin katılımıyla Antalya'da yapıldı. Toplantıya, Uluslararası Rotary Kulübü Dünya Başkanı Ravi Ravindran ile birlikte 20B Zon grubuna bağlı guvernörler, direktörler, guvernör yardımcıları ve Rotaryenlerden oluşan 510 kişi katıldı. Ravindran, Rotary kulüplerinin dünyanın her yerinde olduğu ve her kulübün kendi bölgesindeki ihtiyaçlar doğrultusunda faaliyet gösterdiğini belirtti.

SADECE 2 ÜLKEDE KALDI

Rotary'nin çocuk felcini dünya üzerinden silmek amacıyla başlattığı projede gelinen noktayı değerlendiren Ravindran, 30 yıl önce günde 1000 vaka görülen çocuk felcinin 2015'te sadece 2 ülkede kaldığını, yıl boyunca da 50 vakaya indirgendiğini söyledi. 1-2 yıl içersinde de virüsün tamamen yok edileceğini belirten Ravindran, "3 yıllık bir bekleme ve kontrol sürecine gireceğiz. Ancak ondan sonra çocuk felcini dünyadan tamamen yok ederek amacımıza ulaşmış olacağız. Bu durum insanlık tarihinde çiçek hastalığından sonra ikinci başarıdır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk felci bitecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN