Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAPEX Bugün başlıyor

Giriş Tarihi: 18.11.2015
YAPEX Bugün başlıyor

Antalya EXPO Center'da bu yıl 23'üncü kez düzenlenen Yapı ve Restorasyon Fuarı YAPEX bugün kapılarını açıyor. Fuarda 300'ün üzerinde firma yer alıyor

Yapı ve Restorasyon Fuarı YAPEX bugün Antalya Expo Center'da 23'ncü kez kapılarını açıyor. İnşaat ve restorasyon sektörüyle ilgili binlerce yeni ürün, malzeme ve teknolojik uygulamalarla dolu olacak fuarda ayrıca biribirinden zengin profesyonel ticaret etkinlikleri ve mesleki eğitim programları da düzenlenecek. 300'ün üzerinde yerli ve yabancı firmanın yer aldığı fuarı bu yıl 40 değişik şehirden gelecek ziyaretçi gruplarının izlemesi bekleniyor. Turizmin başkenti Antalya'da yüksek sezonun sona erip otellerin yenileme ve tadilata girdiği bu dönemde açılan YAPEX, bu konuyla ilgili herkesin imdadına yetişiyor. Restorasyon konusunda en yeni ve ekolojik malzemeleri arayanlar YAPEX'te hepsini bir arada bulma imkanına kavuşuyor.

YENİLENEBİLİR ENERJİ


YAPEX'te yer alacak konulardan birisi de yenilenebilir enerji dünyası olacak. Dört mevsim verimli güneş ışınları alan Antalya, yenilenebilir enerjide çok önemli avantajlara sahip. Solar enerji teknolojileri YAPEX'de sergilenecek. Ayrıca Elektrik Mühendisleri Odası düzenlediği etkinlikler ile güneş enerjisi yatırımları konusunu tüm boyutlarıyla ele alacak. Özellikle otel ve iş merkezi yatırımcılarını son derece yakından ilgilendiren bu konu YAPEX salonlarında tüm detaylarıyla anlatılacak.

DOĞALGAZ KULLANIMI


Antalya coğrafyasının doğalgaz alt yapısıyla donatılıyor olmasıyla bu konu da YAPEX'in ilgi alanına girdi. Makine Mühendisleri Odası Antalya Şubesi YAPEX'de 'Antalya Doğalgazla Tanışıyor' başlığı ile düzenleyeceği mesleki bilgilendirme toplantıları ile halkı ve yerel idarecileri bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Alanya'dan İzmir'e kadar uzanan sahil bandındaki turizm tesislerinde her yıl sezon bitiminde yoğun bir yenileme süreci yaşanıyor. Dünya turizminin değişen alışkanlık ve beklentilerine ve değişen standartlara paralel olarak otellerde ekolojik ürün ve malzeme kullanımı da önem arz ediyor. YAPEX Yapı ve Restorasyon Fuarı'nda bu yıl ekolojik ürünler oldukça ön plana çıkıyor. Turizm tesislerinin teknik yönetici ve yatırımcıları çok özel ürün ve malzemelerle YAPEX'de tanışacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YAPEX Bugün başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN