Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Tütüncü KKTC'de

AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, 41 belediye başkanı ve 70 meclis üyesi ile birlikte KKTC'de temaslarda bulundu

Giriş Tarihi: 20.11.2015
Başkan Tütüncü KKTC'de
KKTC belediyeleri ile yeni işbirlikleri sağlamak amacıyla 41 belediye başkanı ve 70 meclis üyesi ile ziyaret turu başlatan Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) heyetine başkanlık eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilk resmi ziyaretini KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya yaptı.

CUMHURBAŞKANI ÖVGÜSÜ

AKBB'nin yaklaşık 5 milyon nüfusa hitap eden 58 belediyeden oluşan bir yerel yönetim birliği olduğu bilgisini aktaran Tütüncü, hizmet kalitesini yükseltmeye yönelik projeler üzerinde durduklarının altını çizdi. Belediyelerin kendisi açısından 2 ayrı önemi olduğunu anlatarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Akıncı ise, kendisinin de genç yaşta Lefkoşa Belediye Başkanı olduğunu hatırlatarak belediyelerin, yerel yönetimlerin demokrasinin beşiği olduğunu vurguladı.

SİBER İLE DE GÖRÜŞTÜLER

Daha sonra KKTC Meclis Başkanı Sibel Siber'i ziyaret eden heyet adına konuşan Tütüncü, AKBB'nin KKTC'ye geliş sebebini anlattı. Siber de, "Büyükşehir deneyimlerinizi bizim başkanlarımız ile paylaşmanız, birbirinizi desteklemeniz bizi daha iyiye götürecektir. Başarı hikayeleri bizi daha çok mutlu ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Tütüncü KKTC'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN