Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5.8 milyon liralık mal varlığı çıktı

Emlak uzmanları, 2.1 milyon lira zimmet çıkarılınca 'Param yok' diyen eski Başkan Mustafa Akaydın'ın mal varlığını hesapladı: Tam 5 milyon 800 bin TL

Giriş Tarihi: 22.11.2015
5.8 milyon liralık mal varlığı çıktı
Kamuyu zarara uğrattığı gerekçesi ile Sayıştay tarafından kendisine 2 milyon 180 bin lira zimmet çıkarılan Mustafa Akaydın kararın ardından "O parayı benden alamazlar çünkü o kadar param yok. En fazla milletvekili maaşıma haciz koyarlar" demişti. Ancak Akaydın'ın Antalya'nın çeşitli yerlerinde ve Ankara'da daireleri, Çorum ve Döşemealtı'da çok sayıda arazisi olduğu ortaya çıktı. Akaydın'ın mülklerinin toplam değerinin ise milyonlarca lirayı bulduğu kaydedildi.

HURMA'DA DENİZ MANZARALI EV

Akaydın'ın sahip olduğu daire ve arsaları inceleyen Sermaye Piyasası Kurulu'ndan lisanslı emlak uzmanları tarafından hazırlanan ekspertiz raporlarında, evlerden sadece birinin değerinin 2 milyon liranın üzerinde olduğu ifade edildi. Bölgenin emlak fiyatları, son dönemde yapılan satışlar ve satışa çıkarılan evlerin özellikleri göz önüne alınarak hazırlanan raporda; Akaydın'ın Konyaaltı ilçesi Hurma Mahallesi'nde bulunan deniz manzaralı evinin piyasa değerinin 2 milyon 100 bin lira olduğu kaydedildi. Raporda aynı binada bulunan bir başka dairenin 900 bin euro'ya satılığa çıkarıldığı da belirtildi.

BIYIKLI'DAKİ ÇİFTLİK 960 BİN LİRA

Mustafa Akaydın'ın kamuoyunda uzun süre tartışılan ve kaçak elektrik kullanıldığı ortaya çıkan çiftliğinin değerinin ise nerede ise bir milyon lirayı bulduğu belirlendi. Ekspertiz raporuna göre Döşemealtı Bıyıklı köyü içinde bulunan villa ve çiftliğin değeri ise; 960 bin lira. Tapusu Günseli Akaydın'ın üzerine olan Çankaya Kültür Mahallesi'ndeki dairenin fiyatının 400 bin lira olduğu belirtiliyor. Muratpaşa ilçesi Kışla Mahallesi'nde bulunan diğer bir dairenin emlakçılara göre değeri ise 240 bin lira. Aslen Çorumlu olan Akaydın'ın Çorum Saray köyünde bulunan arazilerinin değerinin 2 milyon 141 bin 300 lira olduğu ifade edildi. 7 ayrı parselde bulunan arazilerin fiyatları son dönemde yapılan arsaların satış rakamlarına göre belirlendi.

TOPLAM DEĞERİ 5.8 MİLYON LİRA

Mustafa Akaydın'ın sadece kendi ve eşinin üzerine tapusu bulunan villa, daire ve arsaların toplam değeri 5 milyon 840 bin lirayı buluyor. Mülklerin bulunduğu bölge emlakçılarının benzer mülkler için istediği rakamlar göz önünde alınarak hazırlanan ekspertiz raporları Akaydın'ın emlak zengini olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

BORCU BEN ÖDEYEYİM TEKLİFİ

Antalyalı Avukat Ahmet Onaran ise 'Param yok' diyen Mustafa Akaydın'a bir teklifte bulunarak evlerini kendine verirse devlete olan borcunu ödeyeceğini söyledi. Twitter üzerinden Akaydın'a seslenen Onaran "Tapuda üzerine kayıtlı mallarını bana devret. Devlete olan borcunu senin yerine ben öderim" paylaşımını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5.8 milyon liralık mal varlığı çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN