Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hemşire Partisi’ne soruşturma

Antalya’da kulüpler tarafından yapılan ‘Nurse Party: Hemşire Partisi’ ve ‘Emergency Party: Acil Durum Partisi’ organizasyonlarına yasal işlem uygulanacak

Giriş Tarihi: 24.11.2015
Hemşire Partisi’ne soruşturma
Antalya'da Ceila Club tarafından 14 Ağustos'ta düzenlenen 'Emergency Party'nin iptalini isteyen Türk Hemşireler Derneği (THD) Antalya Şube yöneticileri ile Antalya Sağlık Platformu bileşenleri, Ceila Club yetkililerini kınayıp, eğlencenin iptalini istedi, ancak hiçbir yanıt alınmadı.

CİNSEL NESNE VURGUSU

Bunun üzerine Türk Hemşireler Derneği Antalya Şubesi, 14 Ağustos'ta yapılacağı duyurulan parti için kulüp yöneticilerine kınama yazısı gönderdi.
Hemşirelerin cinsel bir nesne, erotik bir öğe olarak gösterildiği, toplumu hemşireleri bu biçimde görmeye ya da düşünmeye ittiği belirtilerek konunun muhataplarına kınama yazısı gönderildi.
Kulüp yetkilileri 'partiyi erteledik' demelerine karşın, fotoğrafların sosyal medyada yer alması üzerine THD Antalya Şubesi ile Sağlık Platformu Bileşenleri Ekim 2015'te Sağlık Bakanlığı'na, hemşirelik mesleğinin adının bu tür etkinliklerde kullanılmaması için yaptırım uygulanması konusunda başvuruda bulundu.

TÜM İLLERE TALİMAT GİTTİ

Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, THD Antalya Şubesi'ne gönderdiği yanıtta "Başvurunuzda bahsedilen konuların tespiti halinde ilgililerin uyarılarak gereken idari ve yasal işlemlerin yapılması hususunda 81 il valiliği il sağlık müdürlüğü talimatlandırılmıştır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hemşire Partisi’ne soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN