Antalya'nın projeleri Hükümet Programı'nda

64. Hükümet Programı Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından TBMM'ye sunuldu. Program'da Antalyalılara vaat edilen projelere de yer verildi

Giriş Tarihi: 27.11.2015
Antalya'nın projeleri Hükümet Programı'nda
Başbakan Ahmet Davutoğlu 64. Hükümet Programı'nı açıkladı. Programın açıklanması ile birlikte Antalya'nın otoyollar ve hızlı tren gibi yatırımlarla ilgili umudu iyice arttı. Başbakan'ın açıkladığı Hükümet Programı'nda seçim döneminde Antalya'ya vaat edilen yatırımlara yer verilmesi Antalya'yı heyecanlandırdı. Başbakan Davutoğlu tarafından TBMM kürsüsünden açıklanan Hükümet Programı'nda Antalya'ya yapılacak ulaşım projeleriyle ilgili şu cümlelere yer verildi: "Antalya-Alanya otoyollarının yapımına başlayacağız. Aydın- Denizli-Burdur, Afyonkarahisar- Burdur-Antalya, Otoyolu Projeleri'nin 2023 yılına kadar gerçekleştirilmesini hedefliyoruz. Akdeniz sahilini geçilebilir kılan Mersin-Antalya arasındaki 27 tünel başta olmak üzere çok sayıda tünel tamamlanacak."

HIZLI TREN GELİYOR

Antalya'nın 100 yıllık tren hayalini gerçekleştirmeyi vaat eden AK Parti Hükümet Programı'nda bu projeye de yer verdi. Başbakan Davutoğlu Program'ı açıklarken "Kuzey- Güney akslarındaki İstanbul-Antalya, Karasu-Antalya, Kayseri-Nevşehir- Aksaray-Konya-Antalya yük ve yolcu taşıyacak hızlı tren hatlarını bölümler halinde yapmaya devam edeceğiz" diyerek yatırımın bu dönemde bitirileceğinin müjdesini verdi.

ACİL MÜDAHALE MERKEZİ

Programda ayrıca Antalya, Mersin ve Tekirdağ 'da, ulusal ve uluslararası boyutta deniz kirliliklerine müdahale ve temizlik çalışmalarının koordine edilmesine yönelik faaliyet gösterecek olan Acil Müdahale Merkezleri'nin (AMM) tamamlanacağı da duyuruldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'nın projeleri Hükümet Programı'nda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN