Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmcilerin büyük buluşması

5. Uluslararası Resort Turizm Kongresi' Aska Lara Resort'te yapıldı. Kongrenin ana konularından biri güvenlik endişesi nedeniyle 2016'da yaşanacak sıkıntılar oldu. Turizmciler bu dönemde destek talep etti

Giriş Tarihi: 28.11.2015
Turizmcilerin büyük buluşması
Resort Dergisi ve Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından ortaklaşa düzenlenen, '5. Uluslararası Resort Turizm Kongresi' Aska Lara Resort'te yapıldı. Kongrenin açılışında konuşan AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman, 2015 yılında turizm sektörü açısından olumlu ve olumsuz birçok gelişmenin yaşandığını, son dönemde en fazla öne çıkan konunun ise güvenlik olduğunu söyledi. Rusya'nın Türkiye'de yaşayan vatandaşlarına ülkelerine geri dönme çağrısına yanıt veren Hacısüleyman, "Türk-Rus ilişkilerinde siyasi bir gerginlik olsa bile tüm Rus misafirlerimiz ve Antalya'yı yaşam yeri seçmiş olan Rus vatandaşlarıyla bugüne kadar nasıl birlikte yaşadıysak, bundan sonra da birlikte yaşayacağımız ve Türk misafirperverliğini eksiltmeyeceğimizi ifade etmek istiyorum" dedi.

GENELDE DÜŞÜŞ OLACAK

Alman tur operatörü Der Touristik CEO'su Sören Hartmann da terör olaylarının seyahat talebini düşüreceğini belirterek, "Esasen önümüzdeki yıl da insanlar çok fazla seyahat etmeyecek. Çünkü tüketiciler kendini emniyette hissetmiyor" dedi. Turizmde son 25 yılda Türkiye'nin elde ettiği başarının dünyada eşi, benzeri bulunmadığını vurgulayan Hartmann, huzur ve güvenin sağlanarak, insanların destinasyona çekilmeye devam edileceğini söyledi.

TURİZMCİ DESTEK İSTİYOR

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık ise turizm sektörünün ilerleyebilmesi için bundan sonraki süreçte mutlaka devlet tarafından desteklenmesi gerektiğini bildirdi. SGK, elektrik, su ödemeleri ile uzun vadeli, düşük faizli kredilerin ele alınması gerektiğini anlatan Osman Ayık, döviz kazandırıcı faaliyette bulunduklarını, ancak ihracatçılara tanınan kolaylıkların turizmciye tanınmadığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmcilerin büyük buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN