Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hoca'nın parası ineklere gidiyor

Eski Başkan Akaydın, mal varlığı olduğunu doğrulayarak eşinin maaşı ile ineklere yem aldıklarını ifade etti

Giriş Tarihi: 29.11.2015
Hoca'nın parası ineklere gidiyor
Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, mal varlığı olduğunu kendi düzenlediği basın toplantısında doğruladı. Sayıştay tarafından kendisine çıkarılan 2 milyon TL zimmet için, "Param yok" diyerek zimmeti ödememek için bahane arayan ve ardından 5.8 milyon liralık mal varlığı çıkan Akaydın, eşinin maaşanın çiftlikteki ineklerine yem parası olarak harcandığını açıkladı.

HERKES TANIK OLDU

CHP Antalya İl Teşkilatı'nda açıklama yapan ve bütün gelirinin milletvekili maaşının 3'te 2'si olduğunu ileri süren Akaydın'ın toplantısına CHP İl Başkanı Semih Esen, CHP Antalya Milletvekilleri Devrim Kök, Niyazi Nefi Kara ve CHP Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Reşat Oktay da katılmıştı.

"MAL BİLDİRİMİ YAPTIM"
19 yıllık kamu geçmişinin olduğunu dile getiren CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, her aşamada mal bildirimi verdiğini ifade etti. Akaydın, "Şu anda meclise verilmiş ikinci mal bildirimim var. 2009'da belediye başkanı olduğum dönemdeki mal varlığım basına yansıtıldı. Basına hem abartılı yansımış hem de siyasi hayatımın başlangıcı olduğu için siyasette ayakta durabilmem için de annemden babamdan miras yolu ile edinmiş olduğum mal varlığımdan satmış olduklarım da var" dedi.

MAAŞ YEM PARASINA

Bütün gelirinin milletvekili maaşının 3'te 2'si olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, "Basında bir laf ettim 'sadece milletvekili maaşı ile geçiniyorum' diye. Aynen sözlerimin arkasındayım. Eşimin de 2 bin 400 lira BAĞ-KUR emekli maaşı vardır. O da tamamen romantik hayvancılık yaptığı inekleri var onların yem parasına gidiyor. Atalarımdan kalma mallardan benim hiçbir gelirim yoktur. Çorum'da abartılan birkaç parça tarla bugün hiçbir para getirmiyor. Eşimin bir kira geliri var. Yani benim bütün gelirim milletvekili maaşımın üçte ikisi" ifadelerini kullandı.

MAL VARLIĞIM VAR
Mal varlığı olduğunu kabul eden Mustafa Akaydın, "Zengin olmak ayıp değildir. Ben zengin miyim değil miyim onu takdirinize bırakıyorum. Mal varlığım siyasete başlamadan önceki mal varlığımdır. Büyük çoğunluğu eşime miras yolu ile gelmiştir. Eşimle benim toplam 80 yıllık hekimlik hayatımız vardır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hoca'nın parası ineklere gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN