Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çevre dostu Büyükşehir

Başkan Türel, makam aracı olarak yerli yapım elektrikli otomobil kullanmaya başladı. Türel, "Antalya için büyük bir adım atıyoruz. Bu adımı Antalya'nın bütün çocuklarına ithaf ediyorum" dedi

Giriş Tarihi: 1.12.2015
Çevre dostu Büyükşehir
Antalya Büyükşehir Belediyesi çevre dostu şehirciliğe öncülük etmek için yerli üretim 10 elektrikli otomobil satın aldı. Otomobillerden birini makam aracı olarak kullanacağını belirten Türel, "Bu hizmetimiz özellikle çocuklarımız için, yarınların Antalya'sı için önemli bir hizmet. Yeşil ve çevre dostu Antalya için büyük bir adım atıyoruz. Bu adımı Antalya'nın bütün çocuklarına ithaf ediyorum" dedi. Çevre dostu belediyecilik anlayışının güzel bir örneğini verdiklerini vurgulayan Türel, "Türkiye'nin çevre dostu belediyeleri listesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni listenin başına yazıyoruz. Antalya akıllı şehir uygulamalarında Türkiye'ye öncülük ettikten sonra şimdi de çevre dostu şehircilikte öncülük ediyor" ifadelerini kullandı.

YENİ BİR DEVİR BAŞLIYOR

Antalya için tarihi bir gün olduğunu kaydeden Türel, "Artık, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, makam aracım, 66 bin liraya mal olan, yerli yapım, 10 kilometrede 1 lira harcayan, bakım masrafları da düşük elektrikli otomobil kullanmaya başlıyorum. Şehir içerisinde bu aracı kullanacağım. İlk etapta 10 elektrikli otomobil alarak hem tasarruf ediyor hem de çevreci belediye sözümüzü lafta bırakmıyor hayata geçiriyoruz" dedi. İlk etapta 35 adet elektrikli şarj istasyonu da kuracaklarını söyleyen Başkan Menderes Türel, kısa zamanda 100'e ulaşacaklarını kaydetti.

HEDEF YEŞİL OTOBÜSLER

Attıkları adımın örnek olmasını dileyen Başkan Türel, "Buradan bütün Antalya'da imkanı olanları, diğer kamu kurumlarını, STK'ları da bu konuya ilgi duymaya davet ediyorum. İmkanı olan herkes elektrikli otomobile geçerek çevrenin korunmasına, hava kirliliğinin azalmasına, gürültünün azalmasına katkı yapmalıdır. Bundan sonra hedefimizde yeşil otobüsler, elektrikli motosiklet ve bisikletler olacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevre dostu Büyükşehir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN