Sirkte çalışacaktı oyuncu oldu

Oscar ödüllü ünlü İngiliz aktör Irons, Antalya'da sinemaseverler ve genç sinema oyuncuları ile buluştu. Irons, "Sirk ve lunaparkta çalışacaktım ama oyuncu olmaya karar verdim" diye konuştu

Giriş Tarihi: 1.12.2015
Sirkte çalışacaktı oyuncu oldu
Oscar ödüllü ünlü İngiliz aktör Jeremy Irons, Uluslararası Antalya Film Festivali için geldiği Antalya'da sinemaseverler ve genç sinema oyuncuları ile buluştu. 'Ustalık Sınıfı' etkinliğine ünlü oyuncular Begüm Birgüven ve Tarık Ünlüoğlu da katıldı. Sinemaya başlama hikayesini anlatan Irons, "Ben hayatın kıyılarında dolaşmaya karar verdim. Yazları toplumun dışında yaşamak istiyordum, hippi hayatı yaşıyordum. Gitar çalarak geçimimi sağlıyordum. 3 meslek seçeneği karşıma çıktı. Ya lunapark ya sirkte çalışmak yada tiyatro oyuncusu olmak. Oyuncu olmaya karar verdim" diye konuştu.

GÜDÜLERİNİ DİNLİYOR

Oyunculuk serüveninin bir gazete ilanıyla başladığını dile getiren Irons, "Tiyatroda çalışacak hem figüranlık, hem temizlik işleri için eleman aranıyordu. 18-19 yaşındaydım, çok sevdim atmosferi, kokuyu, çalışma saatlerini... Ardından bu konuda eğitim almak istedim, 2 yıl kurs gördüm. Bu kursu gören 30 kişiyi işe aldılar. Stajyer olarak çalışmaya başladım" dedi. Bir rol teklifini hangi durumlara göre kabul ettiği yönündeki soruya da cevap veren Irons, "İştahımın ne kadar kabarık olduğu önemli. Metni kim yönetecek? İyi yazılmış mı? Ben izlemek ister miydim? Karakterim daha önce oynadığım bir karakter mi? Ücret önemli. Geçtiği yer de önemli. Hep güdülerimi dinlerim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sirkte çalışacaktı oyuncu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN