Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan moral verdi

Başbakan Davutoğlu, Rusya ile yaşanan krizden dolayı sorunlar yaşayan ihracatçılara destek mesajı verdi. Açıklama ihracatçının yüzünü güldürdü

Giriş Tarihi: 3.12.2015
Başbakan moral verdi
Rusya'nın Türk yaş sebze meyve ürünlerine getirdiği kısıtlamalardan sonra yaşanan olumsuzluklar Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarıyla yerini pozitif bir havaya bıraktı. Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Satıcı, Rusya ile yaşanan krizin yansıması olarak Rusya'ya ihraç edilen ürünlerin gümrüklerde bekletildiğini, ürünlerde kısmen bozulmalar yaşanmaya başladığını hatırlatarak, "Bu çerçevede Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Ekonomi Bakanlığı, ilgili diğer bakanlıklar ve hükümetimiz ile birlikte yaptığımız çalışmalar ve istişareler sonucunda Sayın Başbakanımız bir açıklama yaptı. Başbakanımız tarafından yaşanan kriz sonrasında oluşan zararın devletimiz tarafından karşılanacağı ve ihracatçılarımızın mağduriyetinin giderileceği bildirildi" diye konuştu.

KÖTÜ GÜN DOSTUYUZ

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konu ile ilgili yaptığı açıklamanın sektörde memnuniyetle karşılandığını ifade eden Satıcı, "Açıklama firmalarımıza büyük moral oldu. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'na ihracatçı ailesi olarak şükranlarımızı sunuyoruz" dedi. Yaş sebze meyve sektörünün 50'den fazla ülkeye ihracat yaptığını kaydeden ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğini bildiren Satıcı, "Hatırlanacağı gibi Rusya Federasyonu, Avrupa ile de kriz yaşamıştı. Kriz döneminde ve sonrasında Türkiye ve Türk ihracatçıları olarak Rusya Federasyonu'na her türlü desteğe hazır olduğumuzu bildirmiştik. Rusya Federasyonu'nun tüm yaş sebze meyve talebini karşılayacağımızı kendilerine iletmiştik" dedi. O dönemde Rus halkına en kaliteli sebze ve meyveleri sunmak için seferber olduklarını hatırlatan Satıcı, "Bundan sonra da verdiğimiz sözün arkasında olduğumuzu, biran önce ticaretin normale dönmesi arzumuzu kendileri ile paylaşmak istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan moral verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN