Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türker'den çözüm önerisi

Giriş Tarihi: 3.12.2015
Türker'den çözüm önerisi
Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, 'Kent Buluşmaları' etkinliği kapsamında Antalya Valisi Muammer Türker'i ağırladı. Vali Türker'in gündeminde G20 ve Rusya krizinin ardından Antalya'da yaşanan sıkıntılar yer aldı. Bir batılı için Türkiye'de gündemin hızlıca değişmesinin alışılmış bir durum olmadığını belirten Vali Türker, "Bu coğrafyada yaşıyorsak bu tür krizlere alışmamız lazım. Nasıl bunları fırsat çevirmek lazım, bunları düşünmek lazım" dedi.

YUMURTALAR VE SEPET

Rusya ile yaşanan krizin ardından krizin pazara olan etkisini değerlendiren Vali Türker, "Demek ki yumurtların hepsini tek sepete koymayacağız. Bunu en azından bilip bundan sonra ürün çeşitlendirmelerine üretim tarzı ve pazar çeşitlendirmelerine gitmemiz lazım. Alternatif planları bulmamız lazım. Her şey dahil sistemini tartışmaya açmak bir nokta olabilir. Kısa vadeli meseleler zararla da olsa aşılır. Yeni pazarlara yönelmemiz lazım. Ruslar, Türklerden vazgeçemez. Türkiye'nin de o bölgede yatırımları var. O nedenle vazgeçilebilir bir ilişki değildir. Bundan Türkiye'nin etkilendiği kadar Rusya da etkilenecektir. Kısa süreli hissi davranışlarla bu ilişkinin yok olacağına inanmıyorum" dedi.

Antalya Valisi Muammer Türker Rus krizi ile ilgili "Bizim kadar onlar da etkilenir. Ürün pazarını genişletip B planı yapmalıyız" dedi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türker'den çözüm önerisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN