Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belgesel başlamadan minik Cankat'ı uyuttu

Antalya Film Festivali Ulusal Yarışması'nın tek belgesel filmi 'Artık Hayallerim Var'ın yönetmeni Nefin Dinç, galaya 1 aylık bebeği Cankat'la birlikte geldi

Giriş Tarihi: 4.12.2015
Belgesel başlamadan minik Cankat'ı uyuttu
Antalya Film Festivali'nin Ulusal Yarışma kategorisinin tek belgesel filmi 'Artık Hayallerim Var'ın galası Antalya Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Yönetmen Nefin Dinç'in FilmTurkey Projesi'ne katılan öğrencilerin hikayesini anlatan belgesel filmin gösterimine Dinç henüz 1 aylık oğlu Cankat'la birlikte geldi.

İLGİYE RAĞMEN UYUYA KALDI

Annesinin kucağında önce gazetecilere poz veren ardından salona giren Cankat, kısa sürede AKM'de ilgi odağı oldu. Genç olmanın ve sesini duyurmak için mücadele etmenin ne demek olduğunu izleyiciye aktaran belgeselde, Türkiye'nin 6 farklı şehrinden seçilen 72 öğrencinin sinema yapma hevesinin uzun soluklu macerası anlatılıyor.

10'U HALA SEKTÖRDE
Öğrenciler değişirken kendisinin de değiştiğini belirten Dinç, "Türkiye'de 1.5 sene boyunca dolaşıp, öğrencilerle, aileleriyle, yerel gazetelerle ve bürokrasiyle muhatap olunca ben de değiştim" dedi. 72 öğrenciden 10'unun hala sinema sektörünün içinde olduğunu kaydeden Dinç, "Projenin amacı öğrencilerin demokrasi ve insan hakları üzerine kendilerini ifade etme özgüvenine sahip olmasıydı. Sanırım bunu başaranların sayısı 10'dan fazladır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belgesel başlamadan minik Cankat'ı uyuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN