Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Böcek'ten chp'ye siyaset dersi

Boğaçayı Projesi'ne destek veren CHP'li Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, hakkında söylenti çıkaran CHP'lilere siyaset dersi verdi

Giriş Tarihi: 5.12.2015
Böcek'ten chp'ye siyaset dersi
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in, Boğaçayı Projesi'ni tanıttığı toplantıya katılmasının ardından hakkında AK Parti'ye transfer olacağı yolunda söylenti çıkarılan CHP'li Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek sonunda patladı. alibuldu.com.tr internet sitesine zehir zemberek açıklama yapan Başkan Böcek, CHP'lilere hem yerel yöneticiliğin hem de siyasetin nasıl yapılması gerektiği konusunda ders verdi.

SÖYLENTİYİ ÇIKARAN CHP'Lİ

Transfer konusunu dillerine dolayanların kendi partisinden olduğunu iyi bildiğini belirten Başkan Böcek, "Sağda solda sorumlu aramaya gerek yok, beni çekemeyenler bunu hep yapar. AK Parti'ye transfer olacağım dedikoduları bu dönemin değil, yıllardır süregelen bir tartışmadır. Dilimde tüy bitti ama yeniden söyleyeyim, partimden memnunum ve bir yere gitmiyorum. Fakat hizmetle işi olmayanlar, bu kenti sevmeyenler oturur kimin nereye neden geçeceğini veya bu kişilerin kafasının içinde ne olduğunu düşünür. Kendince senaryo çizer ve bunu farklı mecralarda dillendirir. Ha bir de benim çalışmalarımdan rahatsızlık varsa, başarı hazmedilemiyorsa transferim konuşulur. Ve ne yazık ki bunları dile getirenler uzaktan değil, benim kendi partim CHP'li olan kişilerdir. 'Bir an önce gitsin, biz de işimize gücümüze bakalım' mantığı gelişir. Ama avuçlarını yalasınlar, ben CHP'liyim ve CHP'de kalacağım. Bölgemin rantının gelişmesi, Konyaaltı'nın adının altın harflerle yazılacak olmasına sessiz kalmamam, farklı bir partili belediye başkanını destekliyor olmam transfer olacağım anlamına gelmez. Birileri buna alışsın, iyi olan alkışlanır, kötü partimden bile olsa eleştirilir" diye konuştu. Transferi gündeme getirenlerin kendi partisinden olduğunu söyleyerek ters köşe yapan Böcek, "Hizmetin hasedi olmaz, kim bu kent için tuğla koyuyorsa biz destek olmuşuzdur, bunu 21 yıllık başkanlığımda herkes bilir" diye konuştu.

BELEDİYECİLİK DERSİ VERDİ

Boğaçayı toplantısına neden katıldığını da açıklayan Böcek, "Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Boğaçayı Projesi'nin tanıtımı için Başkan Menderes Türel tarafından davet edildim. Bu nazik davete ben de katılarak icabet ettim. Daha önceleri konuşuluyor fakat detaylar hakkında bilgi verilmiyordu. Toplantı öncesi detayları da gördüm, Konyaaltı'na ne katıp, ne eksilteceğini hesap ettim. O açıdan tanıtım toplantısına katılmakta zarar görmedim. Benim neden bu projeyi desteklediğim, ya da toplantıya gidip neden AK Partili Başkan Menderes Türel ile samimi pozlar verdiğim sorgulanıyor. Bunu konuşanlar bilmiyor mu ki ben Anavatan Partisi'nden seçilip Belediye Başkanlığı yaparken o dönem CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul'un projelerine de destek verdim. Kumbul'u yanıma alıp Boğaçayı üzerine köprü yapılması için bakanlıklara götürdüm. Gereken ödeneği aldık ve Büyükşehir köprüyü yaptı. O hizmete açılırken diğer köprü sel yüzünden yıkıldı. Doğru bir iş yaptığımız böylelikle ortaya çıktı. MHP'li, DYP'li, HDP'li veya AK Partili fark etmez, yeter ki bu kente katkı sağlayacak proje olsun, hepsini desteklerim. Bu böyle olmalı ve yanlış algılanmamalı. Fotoğrafın özeti budur" dedi. Böcek'in alibuldu.com.tr'ye yaptığı bu açıklamaların ardından ilginç gelişmeler de yaşandı. Haberin Twitter'da yayınlanan anonsunu ilk retweet edenlerden biri, CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara oldu.

CHP'Lİ BAŞKANLAR SEÇİME KARIŞMASIN
CHP'de gerçekleşecek İl Kongresi'yle ilgili soruyu da yanıtlayan Böcek, bu kez de kendi örgüt seçimlerine balıklama dalan kendi partisinden belediye başkanlarına siyaset dersi verdi. Belediye başkanlarının örgüt seçimlerinde tarafı olmayacağını belirten Böcek, "Delegeyi partililer seçer, seçilen delegeler de ilçe ve il başkanını seçer. Son günlerde sıkça tartışılıyor ama söylemeliyim ki ben veya başka bir belediye başkanı seçimlere karışamaz, karışmamalı. Bizler örgütün işini yaparsak örgüt de belediye başkanlığı yapar. Sap ile saman birbirine karışırsa işin içinden çıkılmaz, sıkıntı büyük olur. Bu böyle bilinmeli ve parti de kent de böyle yönetilmeli. Seçim günü adaylara bakar, partimiz için en çok çalışacak ve bizleri iyi temsil edecek kişiye oyumuzu veririz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Böcek'ten chp'ye siyaset dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN