Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Festivalde ödül günü

52'nci Uluslararası Antalya Film Festivali'nde ilk heyecan bugün Uluslararası Uzun Metraj Yarışması'nda yaşanacak. Ödül töreni saat 19.00'da Antalya Kültür Merkezi'nde yapılacak

Giriş Tarihi: 5.12.2015
Festivalde ödül günü
Ulaslararası Antalya Film Festivali'nde bugün Uluslararası Yarışma'da yer alan Jeppe Ronde'nin Bridgend, Goran Radovanoviç'in Kuşatılmış, Alexandra - Therese Keining Kayıp Kızlar, Mustafa Kara'nın Kalandar Soğuğu, Neeraj Ghaywan'ın Masaan, Şevket Emin Korki'nin Taşa Yazılmış Hatıralar, Natalya Kudryashova'nın Devrimciler, Özcan Alper'in Rüzgarın Hatıraları, : Laura Bispuri'nin Yeminli Bakire ve Hani Ebu Essed'in Popstar isimli filmleri filmleri arasında ödül heyecanı yaşanacak. 52. Antalya Film Festivali Uluslararası Uzun Metraj Yarışması Ödül Töreni ile Antalya Film Forumu'nun Kapanış Töreni ve Ödül Töreni, Antalya Kültür Merkezi'nde saat 19.00'da başlayacak.

TURNER İLE

Festivalin bugünkü etkinlikleri Antalya Film Forumu kapsamında TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren'in 'Türkiye'de Televizyon ve Film Endüstrisi' sunumu ile başlayacak. Ustalık Sınıfı'nın ustası ise Cesar ödüllü Fransız görüntü yönetmeni Caroline Champetier olacak. Söyleşinin moderatörlüğünü ise ünlü oyuncu Serra Yılmaz üstlenecek. Bu yılki geleneksel korteji, farkındalık korteji haline getirilen festival kapsamında çekilen Antalya Büyükşehir Özel Eğitim Okulu kısa filminin gösterimi ve galası saat 15.00'te AKM'de gerçekleştirilecek. 'Güllerin Savaşı' filmi Holywood yıldızı Kathleen Turner'ın katılımıyla saat 12.00'de AKM'de gösterilecek. Söyleşinin hemen ardından filmin resepsiyonu yine AKM'de yapılacak. Günün en önemli programı ise saat 19.00'da AKM'de başlayacak olan Uluslararası Antalya Film Festivali Ödül Töreni olacak. Julio Medem'in yönettiği ve Penelope Cruz'un rol aldığı festivalin kapanış filmi 'Ma Ma' yine AKM'de saat 21.30'da gösterilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festivalde ödül günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN