Obama yine gelecek

Giriş Tarihi: 7.12.2015
Obama yine gelecek

AK Parti Antalya İl Danışma Meclisi'ne katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , ABD Başkanı Obama'nın Antalya'ya tekrar geleceğini söyledi

AK Parti Antalya İl Danışma Meclisi Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde yapıldı. Geniş katılımlı toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Antalya milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, ilçe teşkilatları ve partililer katıldı.

ANTALYA AKILLARINDA KALMIŞ

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İl Danışma Meclisi'nde partililere yaptığı konuşmada ABD Başkanı Barack Obama'nın kendisine tekrar Antalya'ya geleceğini söylediğini belirterek, "Geçen gün sayın Obama ile Paris'te ikili görüşmeler sırasında tokalaştığımız zaman doğrudan Antalya'ya tekrar geleceğini söyledi. Demek ki Antalya tüm liderlerin aklında, gönlünde kalmış. Giderken de zaten tatile gelmek istediklerini sayın belediye başkanımıza söylemişlerdi" dedi.

NEFRET TOHUMU EKİYORLAR

Rusya ile yaşanan krize de değinen Bakan Çavuşoğlu, "Bunu doğrudan kişisel mesele haline getirmek olgun bir devlete ve olgun siyasetçilere yakışan bir tutum değil. Rusya bu tutumundan vazgeçmeli, hatta nefret tohumları ekmesini durdurmasını bekliyoruz. Bugün doğrudan medyasıyla, siyasetçisiyle Rus halkına maalesef bu nefret tohumlarını ekmeye çalışıyorlar. Yarın devletler kendi arasında anlaşabilir. Ama ekilen nefret tohumlarının etkisi daha da uzun sürebilir. Kimsenin bunu yapmaya hakkı yok" diye konuştu.

DAYANIKLI ŞEHİR ANTALYA

Konuşmasında Antalyalılara müjde de veren Bakan Çavuşoğlu, "Bursa ile birlikte Antalyamızı dünyanın en gelişmiş 34 ülkesinin üye olduğu Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü'nün (OECD) 'Dayanıklı Şehirler' arasına alıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

ENGELLEYENLER İKNA OLACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise AK Parti'nin hem Antalya hem Türkiye'de siyasetin buluştuğu parti olduğunu söyledi. Farklılıkların zenginlik olarak nitelendirildiğini, bölgesel, inanç, ırk, mezhep ayrımcılığı yapılmaksızın siyaset yaptıklarının altını çizen Türel "Antalya'da AK Parti'ye oy eren vermeyen herkesi kucaklamaya devam edeceğiz. Antalya da bir kesim biz ne yapsak beğenmiyor. Biz o kesimi de ikna etmeye çalışacağız. Bazı bahane ve provokasyonlarla yaptığımız hizmetleri engellemeye çalışıyorlar artık alıştık. Doğru bildiğimiz yolda devam ediyoruz. Biz işin kolayını bulduk artık halka soruyoruz ve onlar ne derse onu yapıyoruz. Milletin sesine kulak vermeye devam edeceğiz" dedi.

REHAVETE KAPILAMAYIZ

AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer de 1 Kasım genel seçimlerinde takım kaptanı, Mevlüt Çavuşoğlu önderliğinde Antalya'da yeni bir tarih yazdıklarını belirterek, "Yeni bir rekor kırdık. Bizim rehavete kapılma hakkımız yok. Bizim mücadelemiz, milletin değerlerini yüceltme, kutsallarını yaşatma mücadelesi. Rüzgara göre eğilen, rüzgara göre yön değiştiren, kalıba göre şekil alan, ilke tanımayan, çizgi tanımayan, ahlak ve edep tanımayan hiçbir mücadele zafer kazanamaz. Başarı kazanamaz. Menzile ulaşamaz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama yine gelecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN